SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

Povinná výbava hobby majstra: laserový meter, termokamera, merač vlhkosti a napätia v jednom

Technológie
0

Prístroj MAKA Pro Measure, ktorý je navrhnutý tak, aby nahradil celú škatuľu s náradím, ktoré by ste potrebovali na vykonávanie bežných domácich úprav. Vypočíta vzdialenosti, plochy a objemy, lokalizuje čapy, nosníky a káble a deteguje drevo aj vedenia. Obsahuje aj zabudovaný merač vlhkosti a detektor striedavého prúdu, ako aj prídavnú termovíznu kameru, aby ste mohli identifikovať príznaky tepelných a energetických strát v izolácii vášho domu.

Vreckové zariadenie MAKA Pro Measure vám umožní odborne sa pripraviť na akúkoľvek opravu alebo rekonštrukciu v dome. Funguje ako laserový merací nástroj, ktorý v priebehu niekoľkých sekúnd zmeria vzdialenosti, plochy a objemy a vypočíta dokonca aj uhlopriečky.

Okrem merania laser poslúži aj pri vešaní obrazov, zarovnávaní nástenných dekorácií, políc a regálov alebo pri upevňovaní trubicových svetiel a iných svietidiel. Meradlo MAKA Pro Measure má aj zabudovaný detektor čapov, ktorý vám umožní rýchlo sa pozrieť do steny alebo za sadrokartónové dosky, kde nájdete čapy, nosníky a káble.

Na rozdiel od bežných detektorov čapov, ktoré len pípajú, displej prístroja MAKA vizuálne indikuje, keď niečo nájdete, a rozlišuje medzi čapmi sadrokartónu, kovovými výstužnými nosníkmi a káblami.

Snímač zariadenia identifikuje až 9 rôznych materiálov a dokáže ich rozpoznať až do hĺbky 100 mm v stene alebo sadrokartónovej doske, pričom vám ich pomôže presne lokalizovať aj pomocou funkcie vyrovnania na stred. Súčasťou ručného prístroja je aj dvojica vysúvacích elektród, ktoré slúžia na meranie vlhkosti v stenách alebo dokonca na zisťovanie striedavého prúdu v zásuvkách.

MAKA sa dodáva aj s prídavnou termokamerou, ktorá vám umožní skontrolovať izoláciu domu, zmerať horúce miesta na umiestnenie klimatizácie, zistiť, či máte nejaké prístroje/spotrebiče, ktoré sa zahrievajú.

Termokamera sa pripevňuje priamo na bočnú stranu zariadenia MAKA a zisťuje teplotu od -20 °C až do 1000 °C. Termovízny modul ponúka 5 režimov zobrazenia od bežného až po infračervené termovízne videnie a zabudované úložisko vám umožňuje zachytiť až 52 fotografií.

Vďaka dotykovému displeju a súboru fyzických ovládacích prvkov môžu merací prístroj MAKA Pro Measure ľahko používať aj začiatočníci. Rozhranie zariadenia je veľmi intuitívne. MAKA má zabudovanú 1000 mAh batériu, a tak vydrží až do konca vášho procesu prestavby/renovácie bez toho, aby ste ju museli neustále nabíjať. No port USB typu C vám umožní nabiť ju vždy, keď sa batéria vybije. Cena meracieho prístroja MAKA Pro Measure sa začína od 129 USD za samotné zariadenie. Kombinovaná súprava, ktorá obsahuje aj termokameru, statív a mäkké puzdro na prenášanie, stojí 249 USD.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať