PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Reportáž: TV Philips 2020 / Pohlcujúci zážitok pre všetky zmysly

0

Philips predstavil koncom januára v Amsterdame kľúčovým partnerom a médiám technológie a nové modely svojich televízorov na rok 2020. V úvode označil Kostas Vouzas, CEO spoločnosti TP Vision TV & Sound Europe, ktorá je výrobcom televízorov značky Philips, že rok 2020 bude rokom Ambilight. Ako uviedol, 60 % celkových predajov bolo generovaných modelmi s funkciou Ambilight. Podľa interných prieskumov 8 z 10 zákazníkov, ktorí si vyskúšali Ambilight, si už nikdy nekúpia TV bez tejto tecchnológie. Cieľom TP Visions na rok 2020 je preto dostať Ambilight do každej obývačky. 

Rok 2019 bol doteraz najlepším v histórii TP Vision, predaj sa zvýšil o 75 %, podiel na trhu z hľadiska obratu narástol o 30 % a zdvojnásobila sa prítomnosť v prémiovom segmente televízorov. Z hľadiska ďalšieho smerovania Philips neplánuje vývoj TV so zaobleným dizajnom, ale zostáva pri tradičných plochých displejoch. Veľkú pozornosť bude venovať top modelom Performance series, ktoré budú ponúkať špičkové parametre za nešpičkovú cenu. Nová generácia The One by mala prísť teraz na jar a medzi kľúčové modely na tento rok budú patriť TV Philips 8505, 9435 a OLED805/855. Všetky televízory Philips na rok 2020 s Androidom sú kompatibilné s aplikáciou Disney+. Kompatibilita Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+ a HLG pokračuje v roku 2020 v celej rodine zariadení Android TV. 

Nové modely Philips OLED805/855 budú dostupné ako 55" a 65" modely a na trh prídu v máji 2020. Vybavené budú procesorom 4. generácie P5, doplneným o nové funkcie umelej inteligencie. Tá využíva neurónové siete a strojové učenie na analýzu databázy testovacích klipov. Softvér AI má na starosti nájsť čo najlepšiu rovnováhu medzi piatimi kľúčovými prvkami kvality obrazu, teda zdrojom, farbou, kontrastom, pohybom a ostrosťou. Analyzovaním všetkých prvkov obsahu po jednotlivých snímkach reprodukuje 4. generácia P5 omnoho realistickejší a prirodzenejší obraz.

AI po analýze obsahu ho rozdeľuje do piatich kategórií: krajina/príroda, tón pleti, šport/pohyb, čierna/kontrast a animácia. Funkcia AI vyberie správnu kategóriu a analyzuje všetkých päť pilierov kvality obrazu, aby sa upravila rovnováha medzi nimi a vytvoril sa tak najprirodzenejší a najrealistickejší obraz.

Philips je jedna z mála značiek, ktoré podporujú všetky hlavné štandardy HDR a umožňujú spotrebiteľom prístup k najširšej škále obsahu HDR. Procesor AI 4. generácie P5 naďalej ponúka lepší celkový výkon HDR vrátane zdrojov HDR10 a HDR10+ a zlepšuje dynamický obsah HDR kódovaný Dolby Vision pomocou špeciálneho režimu Dolby Bright.

AI obsahuje funkciu rozpoznania zrkadla s lepšou klasifikáciou oblasti v spojení s mapovaním inverzných tónov. Výsledkom je zlepšený kontrast, hlbší dojem a realistickejšia reprodukcia odrazov, ako aj lepšia ostrosť a prirodzenejšie a presnejšie tóny pleti, ktoré pomáhajú transformovať obsah SDR na skutočný obraz podobný HDR.

Na kvalite zvuku predchádzajúcich modelov sa podpísal nový dizajn 50-wattového basového reproduktora so štyrmi pasívnymi žiaričmi na extra hlbšie basy, zatiaľ čo dva predné reproduktory integrujú nové ovládače strednej triedy a zlepšené výškové reproduktory na čistejší a podrobnejší výkon.

OLED805 a 855 sú vybavené dekódovaním Dolby Atmos, funkciou Virtualizer Dolby Atmos a zlepšením basov a dialógu Dolby. Oba modely nesú rukopis európskeho dizajnu s ultraštíhlym rámom, bez okrajov a s kvalitným kovovým povrchom. OLED805 je vybavený novým skoseným stojanom, ktorý je vyhotovený z tmavého chrómu, zatiaľ čo OLED855 má nový centrálny stojan naklonený k stolu – takisto v tmavom chróme. Oba stojany sú navrhnuté tak, aby pôsobili dojmom, že súpravy plávajú nad stolom.

Obidva modely obsahujú nový diaľkový ovládač s podsvietenými klávesmi v metalizovanom vyhotovení. Na luxusný dotyk sú boky a zadná časť diaľkového ovládača zabalené do zodpovedne získavanej kože od škótskych odborníkov na kožu Muirhead.

Ultratenký 4K UHD televízor Philips 9435 LED najvyššej triedy je vybavený prémiovým zvukovým systémom spoločnosti Bowers & Wilkins Premium 2.1.2 (50 W) vrátane zvukových meničov namierených hore a, samozrejme, aj s trojstranným Ambilightom. K dispozícii bude vo veľkostiach 55" a 65" s eloxovaným strieborným kovovým rámom a tenkým chrómovaným povrchom. Medzi ďalšie kľúčové vlastnosti patria funkcie Micro Dimming Pro, Natural Motion a Ultra-resolution.

Vybavený bude obrazovým procesorom 4. generácie P5, doplneným o nové funkcie umelej inteligencie, a LCD panelom so zadným podsvietením a širokým farebným gamutom. Výrobca garantuje kompatibilitu s Dolby Vision, Dolby Atmos HDR10 + a HLG.  

Novinkou je kvalitný podsvietený diaľkový ovládač so zodpovedne získaným koženým obalom od spoločnosti Muirhead a akustickou tkaninou značky Kvadrat. Zabudovaný OS Android TV Pie (9) obsahuje Google Asistenta a rovnako aj Alexu od Amazonu. Obdobné vlastnosti má aj model Philips 9235 LED 4K UHD, ktorý bude k dispozícii prekvapivo iba v 43" formáte. 

V strednej triede bude televízor Philips 8505 k dispozícii vo veľkostiach obrazovky 43", 50", 58", 65" a 70". Medzi kľúčové vlastnosti patrí trojstranný Ambilight, obrazový procesor P5, LCD panel so zadným podsvietením a širokým farebným gamutom, kompatibilita s Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+ a HLG. Takisto obsahuje funkcie Micro Dimming Pro, Natural Motion a Ultra-resolution. Zvukový systém Philips 2.0 disponuje akustickým výkonom 20 W. Modely s uhlopriečkou 43", 50" a 58" majú nový strieborný stredový otočný stojan naklonený k stolu a navrhnutý tak, aby neprekážal soundbaru vysokému 70 mm. 

Model s uhlopriečkou 65" má pevný stredový stojan, ktorý je tiež vhodný pre 70 mm soundbar, 70" model má strieborný stojan s možnosťou inštalácie v dvoch rôznych výškach: 19 mm pre nízky, štíhly vzhľad a vyšší pre 70 mm soundbar. Zabudovaný OS Android TV Pie (9) obsahuje Google Asistenta a aj Alexu od Amazonu.

Do pozície tohtoročného modelu The One, ktorý Philips propaguje ako televízor s najlepším pomerom ceny/výkon, sa dostane nový model zo série 8000.  

Zobrazit Galériu

Martin Drobný

Všetky autorove články
Philips technika inovácie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať