SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Rozbieha sa veľká podpora medicínskych startupov. Na prihlášky zostávajú necelé dva týždne

Tlačové správy
1

Slovenské startupy a začínajúci podnikatelia z oblasti medicíny majú necelé dva týždne, aby zabojovali o peniaze z grantu InnoStarts Awards. Uzávierka pre podanie prihlášky je už 15. mája.  Iniciatíva EIT Health rozdelí v rámci grantu na podporu začínajúcim podnikateľom desiatky tisíc eur.

InnoStars Awards má za cieľ podporiť mikro a malé podniky, spin-off firmy a startupy v oblasti medicíny a IT, ktoré už majú zhotovený prototyp, alebo model produktu (Minimum Viable Product). Úspešné projekty získajú okrem mentoringu a školení, či investičného príspevku 8 000 € na budovanie biznisu, aj možnosť prípravy biznis plánu a získania reálnych podnikateľských skúseností vďaka panelu expertov.

Tri najlepšie tímy si okrem toho rozdelia 60 000 €. Víťaz dostane 25 000 €, druhá cena je 20 000 eur a tretí tím dostane 15 000 € na ďalšie zdokonaľovanie modelov či prototypov. Šestica najlepších tímov môže prezentovať ich projekty pred medzinárodnou porotou, v ktorej budú mať zastúpenie aj poprední partneri inštitútu EIT.

Okrem toho poskytuje EIT Health príležitosť aj rozvinutým startupom, či malým a stredným firmám, zamerať sa na Čínu prostredníctvom programu Go2China. Program sprostredkováva hlboký rozhľad o podnikateľskom prostredí v Číne a kontakty kľúčové pre úspech na tamojšom trhu, napríklad na špičky vlády metropoly Šen-čen. Uzávierka prihlášok je 14. mája.

EIT Health pomáha startupom aj školeniami
Osemtýždňový Smart Ageing Bootcamp je validačný program trhovej pripravenosti výrobkov a služieb, zameraných na zvyšovanie kvality života seniorov: nové riešenia na poli medicínskej techniky, biotechnológií i digitálnej zdravotnej starostlivosti. Môžu slúžiť prevencii alebo podporovať aktívny životný štýl, nahrádzať stratené fyzické funkcie alebo liečiť chronické choroby. Účastníci seminára sa v jeho rámci stretnú s 11 potenciálnymi zákazníkmi a investormi. Celkovo absolvujú viac ako 500 stretnutí s inšpiratívnymi ľuďmi. Uzávierka prihlášok je 12. mája.

WS Slovakia

Všetky autorove články
medicina startup EIT grant projekt

1 komentár

Вы лучшие ! Заглядываете да и на созданный онлайн-сервис :) Купить ортопедический матрас в кривой роге reakcia na: Rozbieha sa veľká podpora medicínskych startupov. Na prihlášky zostávajú necelé dva týždne

26.8.2022 15:08
Вы лучшие ! Заглядываете да и на
созданный онлайн-сервис :) Купить ортопедический матрас в кривой роге
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať