S vybranými paušálmi od 4ky už môžete dátovať na celom Slovensku bez obmedzení

Telekomunikácie
1

Mobilný operátor 4ka využíva 3G sieť obchodného partnera Orange pre zabezpečenie lepšej dostupnosti svojich služieb v rámci vnútroštátneho roamingu. Využívanie tejto služby však bolo obmedzené rozdielnym objemom dát. Od septembra 2019 však operátor na skúšku spustil kampaň počas ktorej mohli používatelia v paušáloch Sloboda+ a Sloboda Dáta využívať všetky svoje predplatené dáta bez obmedzenia v domácej aj partnerskej sieti.

„Zákazníci začali dáta v národnom roamingu využívať v porovnaní s predchádzajúcim obdobím násobne viac. V prípade SLOBODY 100+ bol nárast 44%, pri SLOBODE 300+ to bol 94% nárast, najviac zjednotenie dát ocenili zákazníci  využívajúci SLOBODU ∞ +, ktorí dátovali v národnom roamingu o 292% viac a zákazníci SLOBODA DÁTA, kde išlo o rekordný nárast objemu prenesených dát až o 507% ,“ hovorí vedúci produktového oddelenia 4ky Marek Jánošík.

Pred Vianocami operátor zisťoval v prieskume spokojnosť, ale aj názor svojich zákazníkov na budúcnosť svojich dátových paušálov. 87 % zákazníkov sa jednoznačne vyjadrilo za zachovanie zjednotených dát, aj keby operátor musel zvýšiť cenu. Za návrat k pôvodným produktom za pôvodné ceny bolo len 11 % zákazníkov. To, že nová ponuka vylepšených produktov si našla svoje miesto na trhu, ukazuje aj 106-percentný nárast predaja nových paušálov SLOBODA+.

Zvýhodnenú ponuku  NAJVIAC operátor zároveň predĺžil až do konca februára. Všetci, ktorí  do 29.2.2020 vrátane využijú zvýhodnenú ponuku NAJVIAC a aktivujú si  niektorý z nových paušálov SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA dostanú ho počas doby platnosti zvýhodnenej ponuky za nezmenenú cenu. Podmienkou je že paušál musí byť využívaný bez prerušenia. Ak zákazník niektorý mesiac preruší jeho využívanie, dostane ho už iba za štandardnú cenu o 2 eurá vyššiu.   

Pre zákazníkov, ktorí sa pre SLOBODU+ alebo SLOBODA DÁTA rozhodnú až po 1. marci, bude platiť nová, mierne navýšená cena o dve eurá viac.

V rámci kampane NAJVIAC dosiahla priemerná spotreba dát v SLOBODA+ v národnom roaming 2,7 GB dát. Na rovnakú spotrebu by v pôvodnom portfóliu bolo potrebné k paušálu SLOBODA+ aktivovať až 2 balíky GIGA.

Verný zákazník tak oproti pôvodnej ponuke môže ušetriť až 4 eurá. Dátovanie so 4kou sa tak odteraz oplatí ešte viac.

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

1 komentár

4ka reakcia na: S vybranými paušálmi od 4ky už môžete dátovať na celom Slovensku bez obmedzení

24.1.2020 01:01
Idem z obchodnej do McDonaldu a stratím signál na mobile aj 3G, cestujem z BA smer DS a vo vlaku mám len GPRS teda žiadny net. Hrozne slabé pokritie a pomalé 3G aj 4G oproti konkurencii.
Reagovať

Pridať komentár