Strešné „hydropanely“ vyrábajú čerstvú pitnú vodu priamo zo vzduchu

3

„Hydropanely“ vytvorené spoločnosťou SOURCE so sídlom v Arizone dokážu vyrábať pitnú vodu priamo zo vzduchu. High-tech panely využívajú slnko na extrakciu vlhkosti zo vzduchu a poskytujú bezpečnú pitnú vodu.
Technológia je pomerne jednoduchá. Ventilátory na každom paneli nasávajú okolitý vzduch a tlačia ho cez materiál absorbujúci vodu, čím zachytávajú paru zo vzduchu.

Para sa potom kondenzuje na kvapalinu pomocou energie zo slnka a zhromaždí sa v nádrži. Voda je následne mineralizovaná horčíkom a vápnikom na zachovanie kvality a dosiahnutie lepšej chuti. Každý panel stojí 2000 USD, produkuje asi 5 litrov vody denne a môže fungovať úplne nezávisle od inej existujúcej infraštruktúry. 

NEXTECH

UNICEF odhaduje, že do roku 2025 bude mať 50 % svetovej populácie nedostatočný prístup k pitnej vode. V oblastiach s nedostatkom vody je často riešením balená voda. No keďže viac ako 80 % plastových fliaš na vodu končí na skládkach, môže to ešte viac zhoršiť problém s plastovým odpadom na našej planéte. Jediný hydropanel SOURCE však eliminuje potrebu 54 000 jednorazových plastových fliaš počas svojej 15-ročnej životnosti.

Zdroj: thecooldown.com.

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Dramaticky iHlupy iLuboslav iLacko reakcia na: Strešné „hydropanely“ vyrábajú čerstvú pitnú vodu priamo zo vzduchu

17.1.2023 17:01
Dramaticky iHlupy iLuboslav iLacko
Reagovať

RE: Dramaticky iHlupy iLuboslav iLacko reakcia na: Dramaticky iHlupy iLuboslav iLacko

18.1.2023 11:01
Len raz za cas sa vyskytne moznost komentovat clanok a hned tu mame trolicu, ktora sa nevie uspokonit inym, prijemnejsim sposobom. Vobec sa necudujem, ze su tu diskusie nepovolene....
Reagovať

RE: Dramaticky iHlupy iLuboslav iLacko reakcia na: Dramaticky iHlupy iLuboslav iLacko

18.1.2023 08:01
A obsesia graduje a graduje...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať