HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Video: O seniorov sa budú starať roboty visiace zo stropu

1

Divízia robotiky spoločnosti Toyota vytvorila nový robot určený na pomoc v domácnosti starších ľudí, aby mohli viesť normálny nezávislý život. Na rozdiel od typického domáceho robotického pomocníka, ktorý sa pohybuje po podlahe, robot Toyoty je závesný, pripevnený na strope. To príde vhod najmä v Japonsku, kde je priestor obmedzený a populácia ľudí nad 65 rokov je obrovská a stále rastie.

V budúcnosti by sa domy mohli stavať hneď s robotmi integrovanými do stropu. Nebudú tak prekážať a môžu pomôcť s úlohami, ako je napr. umývanie riadu a jeho ukladanie do skriniek či dvíhanie ťažších predmetov. Toyota tvrdí, že na výcvik robotov využíva virtuálnu realitu. Pomocou ovládačov VR ľudia vykonávajú požadovanú činnosť, napríklad umývanie tanierov, a pohyby sú naprogramované do pamäte robota.

Počas súčasnej pandémie sa roboty využívajú najneočakávanejšími spôsobmi, napríklad servírujú jedlá v reštauráciách či povzbudzujú športové tímy hrajúce v prázdnych štadiónoch. Výskumný ústav Toyoty nedávno demonštroval okrem závesného robota aj niekoľko ďalších futuristických robotov, ktoré si môžete pozrieť vo videu.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

. reakcia na: Video: O seniorov sa budú starať roboty visiaci zo stropu

5.10.2020 11:10
Primitivna redakcia zase klamete v nadpise. Pohybliva ruka zo stropu nie je staranie sa o seniorov. Rozmyslajte mozgom uz a piste pravdive nadpisy.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať