ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Video: príklady ovládania smart žiarovky tp-link Tapo cez aplikáciu aj Amazon Alexa a Google Assitant

0

Smart žiarovky môžete ovládať pomocou mobilnej aplikácie, povelmi pre inteligentných asistentov Amazon Alexa a Google Assistant a aby som nezabudol tak aj klasicky vypínačom. Postup konfigurácie týchto asistentov a možnosti ovládania ukážeme na smart stmievateľnej žiarovke tp-link Tapo L510, Jej cena sa pohybuje okolo 9 eur.

Vo videu je podrobný postup konfigurácie pripojenia žiaroviek Tapo k mobilnej aplikácii a taktiež k službám inteligentných asistentov Amazon Alexa a Google Assistant, takže žiarovky sa budú dať ovládať hlasom cez smart reproduktory.

Pre fungovanie žiaroviek Tapo L510 nepotrebujete dokupovať žiadny špeciálny hub. Stačí ich len pripojiť k domácej Wi-Fi sieti.

Prostredníctvom mobilnej aplikácie Tapo je možné žiarovky rozsvecovať, zhasínať a nastavovať intenzitu osvetlenia. Ľahko si tak vytvoríte intímnu atmosféru, ale aj dostatok svetla napríklad na čítanie. V rámci aplikácie si tiež môžete ukladať prednastavené hodnoty intenzity svetla. Ak sa vám napríklad podarilo nájsť ideálnu úroveň osvetlenia pri sledovaní televízie, jednoducho si ju môžete uložiť a neskôr ju použiť znovu.

Stanoviť si môžete aj harmonogram zapínania a vypínania žiarovky s vopred stanovenou intenzitou. Napríklad ráno, tesne predtým, než vstanete, sa svetlo môže zapnúť napríklad na 50 percent intenzity, a prispôsobiť sa tak vychádzajúcemu slnku. Pomocou aplikácie Tapo si tak napríklad pred návratom z práce alebo z večierku môžete rozsvietiť už dopredu a nemusíte potme nahmatávať vypínač.

Smart žiarovky majú aj dôležitú bezpečnostnú stránku - svetlá v domácnosti môžete na diaľku ovládať napríklad z dovolenky, a potenciálni zlodeji si tak nikdy nemôžu byť istí tým, či ste sa už vrátili domov alebo ste ešte na cestách. Prostredníctvom aplikácie je možné aktivovať režim Preč, ktorý náhodným rozsvecovaním a zhasínaním simuluje pohyb osôb po dome či byte.

K ďalším funkciám patrí podpora hlasového ovládania prostredníctvom virtuálnych asistentov Google Assistant alebo Amazon Alexa. Raz vidieť je lepšie, než 3x čítať, tak postup konfigurácie a príklady ovládania sú vo videu. 

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
tp-link Tapo tapo L510 Amazon Alexa Google Assistant

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať