SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Aký je váš biologický vek? Nová aplikácia ho sľubuje zistiť a pomôcť spomaliť starnutie

1

Young.ai je aplikácia pre iPhone vytvorená hongkonskou technologickou spoločnosťou Deep Longevity, ktorá používa algoritmy UI na výpočet biologického veku používateľa na základe rôznych ukazovateľov – od vzoriek krvi a údajov zhromaždených z fitnes trackerov až po jednoduchú fotku tváre používateľa. Biologický vek sa môže líšiť od chronologického veku človeka v dôsledku rôznych faktorov súvisiacich so zdravím a životným štýlom, ako aj genetikou.

Aplikácia Young.ai, ktorá sa má v Apple App Store objaviť 29. septembra, sľubuje, že používateľom nielen povie ich súčasný biologický vek, ale poskytne im aj predpovede o miere starnutia a potom odporučí zásahy (cvičenie, strava a pod.), ktoré by mohli spomaliť proces starnutia. „Technológia dlhovekosti“, ako napríklad Young.ai, čoraz viac priťahuje záujem spotrebiteľov aj investorov. Napríklad Alphabet, materská spoločnosť Googlu, vlastní startup Calico, ktorý skúma spôsoby predĺženia ľudského života.

O niečo podobné sa usiluje aj kalifornský startup Human Longevity, ktorý uzavrel partnerstvo s Deep Longevity. Aplikácia Young.ai vyhodnotí biologický vek používateľa na základe 20 rôznych metrík a poskytne celkovú predpoveď biologického veku človeka, skóre nazývané AgeMetric. Najjednoduchšia funkcia určuje biologický vek používateľa na základe fotografie jeho tváre zhotovenej fotoaparátom mobilného telefónu. Medzi ďalšie patrí hodnotenie srdcovej frekvencie používateľa, ktoré možno získať z fitnes náramku či smart hodiniek.

Niektoré z metrík vychádzajú z odpovedí používateľov na jednoduché otázky v aplikácii, týkajúce sa ich duševného zdravia a toho, akí starí sa cítia. Aplikácia podporuje aj také metriky, ako je analýza transkriptómu (molekula nevyhnutná na fungovanie buniek) používateľa alebo hodnotenie mikrobiómu človeka, mikróbov, ktoré žijú na našom tele. Tie si však už vyžadujú laboratórne testy. Tvorcovia dúfajú, že aplikácia Young.ai pomôže podporiť diskusie medzi používateľmi a lekármi o starnutí a dlhovekosti.

K dispozícii bude aj desktopová verzia služby s ešte bohatším súborom funkcií. Takisto uvažujú o tom, že v budúcnosti by si používatelia Young.ai mohli zložitejšie testy objednať alebo rezervovať priamo prostredníctvom aplikácie. Young.ai bude fungovať na bezplatnom modeli, pričom niektoré z jednoduchších funkcií budú dostupné zadarmo, ale za odomknutie tých sofistikovanejších bude treba zaplatiť. Uvažuje sa aj o spustení verzie aplikácie pre Android.

Zdroj: fortune.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

. reakcia na: Aký je váš biologický vek? Nová aplikácia ho sľubuje zistiť a pomôcť spomaliť starnutie

2.10.2020 13:10
To je uz, co za IQ propagovat sarlatanstvo a sirit klamstva o sluboch druhych? Na urcenie biologickeho veku su vahy, kde clovek chyti do ruky kovove valceky a prejde cez neho prud. Krv a ine nezmyselne otazky appky su na zbieranie udajov a posielanie spamu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať