ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Kuchynské zariadenie na báze grafitu prináša revolúciu do prípravy jedla

0

Anaori Kakugama je nové viacúčelové japonské kuchynské zariadenie, ktoré využíva technológiu grafitu na prípravu jedla s príchuťou umami grilovaním, dusením, pošírovaním, vyprážaním a varením v pare. Nový produkt bol inšpirovaný sladkými zemiakmi. Konkrétne sladké zemiaky pripomenuli tvorcovi nástroja Eii Anaorimu jeho otca, ktorý ich opekal na kúskoch grafitu z miestnej továrne.

V spolupráci s legendárnym japonským šéfkuchárom Hirohisom Kojamom začal Anaori skúmať, ako by bolo možné dosiahnuť jedinečné vlastnosti jedál pripravených na grafite pomocou nástroja, ktorý by sa dal použiť v modernej kuchyni. Výsledkom je Anaori Kakugama, štvorcový blok grafitu, v ktorom sa nachádza gril a hrniec imo-gata so zaobleným dnom, ktorý je ideálny na varenie vývarov alebo ryže.

Grafit má jedinečnú schopnosť minimalizovať bunkovú deštrukciu varených zložiek, čo znamená, že bez ohľadu na zdroj tepla a spôsob varenia sa zvýrazní podstata každej zložky. Nástroj Anaori Kakugama je dostatočne kompaktný na to, aby sa dal umiestniť na kuchynskú pracovnú dosku, a je vybavený pokrývkou z cyprusu hinoki, ktorá v sebe uzamyká chuť umami. Na oslavu uvedenia tohto jedinečného produktu na trh sa uskutočnilo podujatie Naturality Tour, na ktoré bolo pozvaných 24 svetovo uznávaných šéfkuchárov, aby varili s Anaori Kakugama.

Zdroj: wallpaper.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať