SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Neprepisujte údaje, naimportujte ich do Excelu a Wordu iba pomocou fotoaparátu telefónu

3

Ak nie ste odborník na tabuľky, import údajov môže byť komplikovaný proces. Mobilná aplikácia Microsoft Excel však umožňuje odfotiť tabuľku a vložiť informácie priamo do tabuľkového procesora. A neznamená to, že vložíte obrázok. Aplikácia dokáže čítať, digitalizovať a prilepiť skutočné údaje do príslušných buniek. A rovnakú funkciu nájdete v aplikácii Microsoft Word.

Ako importovať údaje do hárka programu Excel pomocou fotoaparátu telefónu

 Najprv si stiahnite aplikáciu Excel (dostupná zadarmo pre iOS a Android), zaregistrujte sa alebo prihláste a otvorte nový dokument klepnutím na znamienko plus v pravom hornom rohu obrazovky. Tam si môžete vybrať, či chcete prázdnu tabuľku alebo jednu z bezplatných šablón platformy. Klepnite na bunku, do ktorej chcete zadať údaje, a potom klepnite na tlačidlo Menu (Ponuka) v hornej časti obrazovky (vyzerá ako písmeno A s perom).

Vo vzniknutej ponuke klepnite na Home (Domov) a z rozbaľovacej ponuky vyberte Insert (Vložiť). Tam klepnite na Data from a Picture (Údaje z obrázka) a udeľte Excelu povolenie na používanie fotoaparátu vášho zariadenia. Teraz nasmerujte fotoaparát na tabuľku (akýkoľvek dokument s informáciami rozmiestnenými v riadkoch a stĺpcoch), ktorú chcete naskenovať. Nie je potrebné, aby boli údaje vo viditeľnej mriežke, stačí, ak sú tu riadky a stĺpce.

Táto funkcia však pracuje najlepšie, keď ju používate na skenovanie niečoho, čo bolo napísané rukou alebo vytlačené. Môžete skúsiť nasmerovať fotoaparát aj na tabuľku na obrazovke, ale je pravdepodobné, že efekt moiré skreslí obsah a znemožní aplikácii ho rozpoznať. Umiestnite dokument na rovný povrch a nasmerujte fotoaparát priamo naň (telefón by mal byť rovnobežný s povrchom).

Klepnite na tlačidlo spúšte a pomocou rámčeka orezania, ktorý sa zobrazí na obrazovke, načrtnite informácie, ktoré chcete pridať do tabuľky. Keď skončíte, klepnite na Continue (Pokračovať). Excel extrahuje údaje z tabuľky, ktorú ste zachytili, ale predtým, ako ich vloží do dokumentu, požiada vás, aby ste skontrolovali ukážku, aby ste sa uistili, že je všetko v poriadku.

Ako importovať text do dokumentu programu Word pomocou fotoaparátu telefónu

Excel nie je jediný program balíka Office, ktorý umožňuje zadávanie textu na základe fotografií. Podobný nástroj je aj v mobilnej aplikácii Word. Ak ho chcete použiť, stiahnite si aplikáciu (zadarmo pre iOS a Android). Ak ste sa už zaregistrovali alebo prihlásili do aplikácie Excel, Word vás rozpozná a v budúcnosti budete môcť tento krok preskočiť aj s inými mobilnými aplikáciami balíka Office. Pomocou znamienka plus v pravom hornom rohu obrazovky otvorte nový dokument a potom klepnite na tlačidlo Menu (Ponuka).

Klepnite na Home (Domov), z rozbaľovacej ponuky vyberte Insert (Vložiť) a nakoniec klepnite na Scan Document (Skenovať dokument). Word otvorí nástroj podobný Excelu a vy si budete môcť vybrať jeden alebo viac obrázkov z fotogalérie alebo nasnímať nový. Na ďalšej obrazovke budete môcť použiť nástroj na orezanie na výber konkrétneho bloku textu, ktorý chcete importovať. Keď skončíte, klepnite na Confirm (Potvrdiť).

Pokiaľ ide o import textu z dokumentov v reálnom svete, aplikácia Word je o niečo citlivejšia ako Excel a zohľadňuje aj formát. To môže byť trochu nepríjemné, ak vás zaujíma iba obyčajný text. A ak skenujete napríklad veľký titulok správ, môže to narušiť proporcie vašej stránky. Napriek tomu vám oba tieto nástroje ušetria veľa písania, ak potrebujete upravovateľnú kópiu dôležitého dokumentu. Aplikácie Office 365 fungujú aj v cloude, takže ak nie ste veľkým fanúšikom písania alebo hrania sa s tabuľkami v telefóne, môžete k dokumentom pristupovať neskôr na svojom notebooku.

Zdroj: popsci.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Užitožné reakcia na: Neprepisujte údaje, naimportujte ich do Excelu a Wordu iba pomocou fotoaparátu telefónu

21.4.2022 10:04
Vďaka.
Reagovať

RE: Gúgl to má roky a zadarmo, načo kupovať ofis tristo šesťdesiat päť? reakcia na: Užitožné

23.4.2022 14:04
https://www.youtube.com/watch?v=mex7PaWF1Z0
Reagovať

RE: Užitožné, ale pre tých, ktorí sa nevyznajú v softwéri a ako blbí všetko platia Microsoftu. Gúgl to má zadara: reakcia na: Užitožné

23.4.2022 14:04
https://pdf.iskysoft.com/ocr-pdf/google-docs-ocr.html
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať