PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

XPG Summoner - Poďme sa hrať

0

Herné klávesnice tvoria neoddeliteľnú súčasť hráčskej výbavy. Ak chcete vytvoriť špičkovú hernú klávesnicu, musíte urobiť všetko správne a riadiť sa požiadavkami a zvyklosťami používateľov. Pohodlie pri písaní a prispôsobiteľnosť sú samozrejmosti. Vážni hráči si premapujú klávesy a vytvárajú makrá pre konkrétne hry. No a v neposlednom rade musí klávesnica vyzerať dobre a uľahčiť vám život pomocou doplnkov, ako je priechod USB, špeciálne klávesové skratky a ovládacie prvky médií. Spoločnosť XPG, divízia hier taiwanského výrobcu komponentov ADATA, prichádza s novinkou, ktorou mieri práve na hráčov. Funguje dobre a má niekoľko užitočných prémiových funkcií, softvér by však ešte potreboval zopár doplnkov.

Hneď po vybalení vidíte, že Summoner má všetko, čo od špičkovej mechanickej klávesnice chcete. Nechýba mohutná hliníková základňa so 104 klávesmi a čalúnenou podložkou pod ruky. Klávesy sú osadené prepínačmi Cherry MX, takže dávajú spoľahlivý, silný a pohodlný pocit pri písaní aj hraní hier. ADATA/XPG ponúka tri verzie klávesnice s možnosťou výberu medzi typmi prepínačov klávesov Cherry MX: Cherry MX Speed ​​Silver (klávesy s rýchlou reakciou, plytké stlačenie), Cherry MX Red (s lineárnym chodom a ľahkým dotykom) a Cherry MX Blue (klasicky klikavé). Ja som mal na test verziu Cherry MX Red.

Na ovládanie multimédií ponúka klávesnica zdvojené tlačidlá F10 až F12, ktorými môžete zapnúť prehrávanie/pauzu a preskakovať medzi skladbami. V pravom hornom rohu je dedikované tlačidlo stlmenia zvuku a robustný kovový valček na ovládanie hlasitosti. Ovládač hlasitosti vám môže pripadať ako nenápadná funkcia, ale použitie tohto valčeka je oveľa pohodlnejšie ako ovládanie pohybom myši v dolnej časti okna prehliadača alebo šmátranie po ovládačoch na slúchadlách či reproduktoroch. Na šasi klávesnice sa nachádza aj priechodný port USB, ktorý je užitočný, ak plánujete používať káblovú myš. Príjemné prekvapenie klávesnice je opierka zápästia, ktorá je s ňou dodávaná. Je z čierneho plastu a koženky a má dostatočné vypchávky na pohodlnú podporu zápästí. Ku klávesnici je pripojená magnetickou lištou.

Klávesnica má množstvo výborných vlastností a funkcií, žiaľ, mierne nedotiahnutý je ovládací softvér. Ten umožňuje v podstate iba nastavenie osvetlenia, ale s nastavením makier vám nepomôže. To je trocha škoda. Makrá sa nastavujú priamo na klávesnici. Môžete ich priraďovať k jednému z piatich profilov a mapovať ich na takmer akýkoľvek kľúč. Proces nie je zložitý. Stačí zvoliť jeden z piatich farebne odlíšených profilov (dostanete sa k nim pomocou klávesov Fn a F1 až F5), stlačením kombinácie klávesov (Fn a pravý Alt) spustíte nahrávanie, zaznamenáte svoje makro a následným stlačením kombinácie klávesov ukončíte nahrávanie. Odvtedy máte 20 sekúnd na stlačenie cieľového klávesu pre svoje makro.

Napriek drobným nedostatkom je však XPG Summoner výborná klávesnica. Ponúka robustné šasi, kvalitné klávesy, vynikajúcu podložku pod zápästia a návykový ovládač hlasitosti. Veľmi dobre je spracované osvetlenie a na klávesnici sa výborne píše. Všetky jej dobré vlastnosti budú vyzerať ešte lepšie, ak časom trocha zlacnie.  

Verdikt : Kvalitná herná klávesnica so špičkovým spracovaním a výborným podsvietením.

XPG Summoner: Rozmery: 449 × 135 × 44 mm, hmotnosť: 191 g, klávesnica: Cherry MX Speed Red s plným rozložením, farba: vojenská kovová sivá, podsvietenie: RGB, 7 prednastavených módov + vlastná konfigurácia, pripojenie: 2× USB-A, jeden priechodný, vzorkovacia frekvencia 1000 Hz, životnosť klávesov: viac ako 50 miliónov úderov

Cena: 126 EUR

 

+ Spracovanie, výber z troch prepínačov Cherry MX, podsvietenie, opierka zápästí

- Makrá iba cez programovanie na klávesnici

Hodnotenie :  9

Službu porovnania cien produktov zabezpečuje portál Pricemania.sk
Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať