Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Značka T-SYSTEMS Slovakia sa updatuje na Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia

1

Na východe Slovenska došlo 1. júla 2020 k zmene v IT sfére. Značka T-Systems Slovakia sa v dôsledku štrukturálnych zmien transformovala na značku Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia, pod ktorou kooperujú dve samostatné entity.

T-Systems Slovakia bola dobre etablovaná a silná značka, ktorá sa od svojho vzniku v roku 2006 spája s Košicami. Spočiatku firma pôsobila ako klasické share centrum, ktoré hľadalo talenty a poskytovalo ich služby. Rokmi spoločnosť na východe rástla - do počtu zamestnancov aj portfólia. Je druhým najväčším zamestnávateľom v regióne a strategicky inklinuje posledné obdobie k jasnej produktovej orientácii. Vývoj priviedol spoločnosť k štrukturálnej zmene, ktorá má zaistiť jej stabilnejšiu budúcnosť.

Štrukturálne zmeny na globálnej úrovni

„Spoločnosť už dlhšie zahŕňala nielen klasické IT služby, ale aj ďalšie časti globálneho koncernu Deutsche Telekom AG, ktorého sme súčasťou. Na sprehľadnenie portfólia koncernu, odstránenie redundantných služieb a presunutie telekomunikačných služieb pod Telekom Germany sa na globálnej úrovni udiali štrukturálne zmeny, ktoré sa priamo dotkli aj nás,“ priblížil Juraj Girman, viceprezident Telekom IT. Výsledkom sú dve ­samostatné entity, ktoré sa odlišujú aktivitami aj konečným zákazníkom.

Prvá entita Deutsche Telekom Systems Solutions Slovakia sa orientuje na služby, ktoré ponúkal T-Systems Slovakia pre externých zákazníkov. „Všetky IT servisy a služby spojené s dátovým centrom, jeho prevádzkovaním, správou, prevádzkovaním softvéru, cloudových riešení, housingu, hostingu a SAP bázy. Práve v poslednej spomínanej oblasti - SAP - sa naša globálna skupina sústredí najmä na európsky trh, kde patríme medzi najväčších operátorov SAP bázy a  spravujeme približne 10 – 11 % celého európskeho trhu.“

Druhá entita Deutsche Telekom IT & Telecommunications Slovakia ­vyvíja aktivity interne, smerom k materskej spoločnosti koncernu. Pod ­Deutsche Telekom sa presúva telekomunikačná divízia aj Telekom IT, ktorý sa špecializuje na vývoj a správu softvéru pre Deutsche Telekom. „Tým, že sa naša telekomunikačná časť dostane priamo pod značku ­Deutsche Telekom, bude riešiť primárneho zákazníka Telekom Germany a pre nás to má veľký zmysel aj potenciál,“ vysvetľuje Girman.

Vízia novej značky

Obe vzniknuté entity vystupujú pod spoločnou značkou Deutsche ­Telekom IT Solutions Slovakia. Táto značka funguje aj na zahraničných trhoch, napríklad v Maďarsku či Rusku. 

Víziou značky je etablovať Košice ako kľúčového hráča Deutsche ­Telekom, ktorý bude spájaný s najmodernejšími službami a vývojom ­produktov. „Ťažko predvídať, čo bude v IT o pár rokov. Tento segment je dynamický a vplýva naň aj zákaznícke správanie. Niektoré oblasti budú skúšané efektivizáciou - automatizáciou, robotizáciou. Zároveň však, a to hovorím za našu spoločnosť, budeme potrebovať napríklad viac softvérových vývojárov, porastie aj know-how v rámci migrácie... Je teda zjavné, že máme záujem o IT expertov, ktorí za svojou prácou vidia hlbší zmysel.  Záleží nám na tom, aby sa naši zamestnanci vedeli identifikovať s prácou, ktorú vykonávajú na konkrétnych produktoch z nášho portfólia. Ročne investujeme značný objem peňazí do interného vzdelávania, pretože do budúcnosti s nimi počítame.”

Zmena štruktúr ponúka najväčšej IT firme na východe Slovenska šancu priblížiť sa ešte viac k silnej značke Deutsche Telekom AG. „Globálne ­vnímanie Košíc chceme smerovať k tomu, aby si nás spájali s konkrétnymi poskytovanými službami a produktami vyvíjanými priamo odtiaľto. To môže v budúcnosti priniesť nové možnosti a príležitosti aj pre celý východoslovenský región.“

 

 

T-SYSTEMS Slovakia

Všetky autorove články
T-Systems

1 komentár

Cherry picking v praxi reakcia na: Značka T-SYSTEMS Slovakia sa updatuje na Deutsche Telekom IT Solutions Slovakia

5.7.2020 13:07
O tejto zmene sa vo firme hovorilo už roky, rokúúúce. Osobná ambícia pána Girmana sa konečne naplnila. On a jeho Telekom IT sa s najvyššími ziskami ako nový subjekt už konečne nebude musieť deliť so zvyškom firmy. V podstate tu šlo iba o to ... tie kaleráby o globálnych zmenách sú len pre verejnosť.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať