SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Aplikácie a služby na aktivity s deťmi

0

Zatvorenie škôl náhle premenilo tisíce rodičov na vyučujúcich v domácich školách. Hoci veľa školských inštitúcií poskytuje nejaký druh dištančného vzdelávania, je na rodičoch, aby svojim deťom zorganizovali rozvrh hodín a vzdelávacích aktivít, aby nejako zamestnali deti, kým sú všetci doma. Náročné je to najmä pri mladších deťoch, pretože je ťažké nájsť obsah, ktorý je vhodný pre ich vek a upúta ich.

Na pomoc však prichádzajú niektoré vzdelávacie spoločnosti. Veľa aplikácií, webových stránok a plánovačov učebných osnov znižuje predplatné alebo ponúka svoje služby zadarmo rodinám čeliacim prerušeniu školskej dochádzky. Nasledujúcich 20 vzdelávacích spoločností v súčasnosti poskytuje svoje služby bezplatne, a to nielen pre učiteľov a školy, ale aj priamo rodičom. Ponuka siaha od vedeckých experimentov cez každodenné čítanie nahlas až po interaktívne videozáznamy týkajúce sa varenia či hudby.

Khan Academy

(https://www.khanacademy.org/)

Táto vzdelávacia webová stránka ponúka bezplatné denné rozvrhy pre študentov vo veku od 4 do 18 rokov. Takisto poskytuje živé prenosy na Facebooku, YouTube a Twitteri na usmernenie v čase, keď sú školy zatvorené.

Scholastic

(https://classroommagazines.scholastic.com/)

Webová stránka Scholastic ponúka každý deň novú minilekciu, ktorá obsahuje príbeh, video a aktivitu. Sú rozdelené do štyroch kategórií podľa vekových skupín: pre predškolské zariadenia a materské školy, pre 1. a 2. ročník, 3. a 5. ročník a 6. ročník a vyššie.

PBS Kids

(https://www.pbs.org/parents/pbskidsdaily)

Hoci v službe PBS Kids vždy existuje obsah vhodný pre deti, po zatvorení škôl ide organizácia ešte ďalej: vytvára bulletin, ktorý vám poskytne nápady na vzdelávacie aktivity doma. Každý deň v týždni dostanete nový informačný bulletin.

Circletime

(https://circletimefun.com/)

Na webe Circletime možno nájsť  bezplatné interaktívne videá vytvorené pedagógmi z rozličných oblastí. Videá majú široké zameranie – od jogy cez rodinné varenie až po spievanie piesní.

Club SciKidz

(http://www.clubscikidzmd.com/blog/)

Club SciKidz každý deň uverejní na svojom blogu nejaký jednoduchý vedecký experiment pre deti a rodičov, ktorý si môžu urobiť doma. Prvý z nich napríklad používa vedecký postup na určenie toho, ktorá ingrediencia z domácnosti najlepšie očistí špinavú mincu.

Duolingo

(https://www.duolingo.com/)

Aplikácia, ktorá je vždy bezplatná (ponúka však extra platené funkcie), vyučuje cudzie jazyky pomocou krátkych lekcií. Používatelia získavajú body za správne odpovede a postúpia „o úroveň vyššie“, čo im poskytuje motiváciu.

Math Games

(https://www.mathgames.com/)

Ako názov napovedá, stránka má v ponuke matematické hry, ktoré sú vždy zadarmo. Môžete si vybrať podľa úrovne náročnosti alebo zručnosti, na ktorej chcete zapracovať. K dispozícii sú aj bezplatné pracovné hárky, ktoré si môžete vytlačiť.

Mystery Science

(https://mysteryscience.com/school-closure-planning)

Mystery Science sa pozrel na svoje predchádzajúce lekcie a vybral tie, ktoré sa dajú najjednoduchšie reprodukovať doma. Aktivity siahajú od päťminútových minilekcií až po úplné 45- až 90-minútové kurzy s praktickými experimentmi.

Bamboo

(https://bamboolearning.com/bamboo-blog-001)

Bamboo spolupracuje s hlasovou asistentkou Alexou od Amazonu, aktivity založené na hlase sa týkajú matematiky, hudby, spoločenských vied. Ak sa zaregistrujete na Bamboo Grove, môžete sledovať a odmeňovať pokrok vášho dieťaťa.

HippoCampus

(https://hippocampus.org/HippoCampus/)

Na tejto stránke je k dispozícii 7000 bezplatných videí pre stredoškolákov a vysokoškolákov. Môžete si vybrať jednu z 13 tematických oblastí alebo vyhľadávať podľa súborov, ako je napr. súbor vedeckých videí NASA.

ScratchJr

(https://www.scratchjr.org/)

Vďaka tejto bezplatnej aplikácii môžu deti naprogramovať vlastné interaktívne príbehy a hry. Aplikácia je zameraná na vekovú kategóriu 5 až 7 rokov, staršie deti môžu používať riadny Scratch (https://scratch.mit.edu/parents/).

Beanstalk

(https://beanstalk.co/)

Beanstalk, ktorý ponúka interaktívne online kurzy pre predškolské deti, umožňuje bezplatné členstvo od vypuknutia choroby COVID-19. Témy vyučovacích kurzov sú zaujímavé, napr. „ako funguje dúha“, „všetko o našich perách“ a pod.

Outschool

(https://blog.outschool.com/)

Outschool ponúka živé online kurzy pre deti od 3 do 13 rokov a na obmedzenú dobu, kým sú školy zatvorené, pripravil pre rodiny online hodiny v hodnote 300 000 dolárov (limit 200 dolárov na rodinu). No aj keď nepatríte medzi týchto šťastlivcov, lekcie sú veľmi dostupné, k niektorým sa môžete dostať už za 5 dolárov.

TED-Ed

(https://ed.ted.com/parent)

K dispozícii sú bezplatné zdroje pre študentov a rodičom TED-Ed takisto ponúka dennú aktivitu, môže ísť o praktickú interaktívnu lekciu, ktorú môžu vykonať so svojimi deťmi.

Audible

(https://stories.audible.com/start-listen)

Audible má bezplatný hub Audible Stories, kde si deti môžu vypočuť významné literárne diela. Vybrať si možno podľa vekovej kategórie od Medvedíka Pú až po Moby Dick od C.S. Lewisa.

Rebel Girls

(https://play.google.com/store/apps/dev?id=7430005971129979939&hl=en_US)

Web Rebel Girls zhromaždil niekoľko domácich aktivít pre rodiny. Môžete skúsiť napísať podnikateľský plán, počítačový program či vysadiť rastliny v záhrade a pod.

Rosetta Stone

(https://www.rosettastone.com/freeforstudents/)

Rosetta Stone poskytne všetkým študentom základných, stredných a stredných škôl tri mesiace bezplatného jazykového vzdelávania. Aplikácia učí jazyk imerzívne, s okamžitou spätnou väzbou a správami o napredovaní.

RV App Studios

(https://play.google.com/store/apps/dev?id=7430005971129979939&hl=en_US)

Učebné aplikácie z RV App Studios sú vždy zadarmo a rodičia ich sťahujú 3 milióny krát mesačne. Jedna z nich s názvom ABC Kids Tracing a Phonics získala ocenenie Najlepšia hra roku 2016 na Google Play.

GoNoodle

(https://www.gonoodle.com/for-families/)

Keď nastane čas, aby ste vstali a pohybovali sa, pomôže vám táto bezplatná aplikácia. Obsahuje videá, ktoré môžu deti sledovať, vrátane malej prestávky na tanec. Sú tu aj rôzne denné aktivity, ktoré môžu rodičia využívať doma.

Cosmic Kids Yoga

(https://www.youtube.com/user/CosmicKidsYoga)

Videá s jogou sú dobré na to, aby ste získali pár minút pokoja a pohody v prestávkach medzi vzdelávacími aktivitami. Aplikácia síce vyžaduje predplatné, ale videá si môžete pozrieť na YouTube.

Zdroj:  www.goodhousekeeping.com

 

Zobrazit Galériu
homeoffice

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať