SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Inovačné centrum Campus Cowork a Univerzita Komenského vychovávajú ďalšiu podnikateľskú bublinku

Tlačové správy
0

Školy neustále hľadajú prepojenie teórie z kníh s praxou z biznisu avšak sú často brzdené predpismi a nariadeniami štátnych orgánov, ktoré sú hlavným zriaďovateľom škôl. No vďaka akčným ľuďom v rámci fakúlt sa zabehnuté postupy a štandardy pomaly menia.

Čo sa stane, ak sa akademický kolos rozhodne spojiť s agilným startup centrom? Dlhodobé výsledky sa dozvieme o niekoľko rokov. Krátkodobé však uvidíme už v januári 2022. Fakulta sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského dala šancu inovačnému centru Campus Cowork, aby nadizajnovali pre jej študentov voliteľný predmet pod názvom “Podnikateľský akcelerátor”.

Po prvých lastovičkách v podobe testov s Fakultou manažmentu Univerzity Komenského či Technickou Univerzitou v Košiciach sa zástupcom Campus Cowork podarilo dohodnúť s predstaviteľmi Fakulty sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského a dali im voľnú ruku pri tvorbe predmetu.

“Vízia Campusu je vychovať podnikavých ľudí s otvorenou mysľou. Čím viac takých ľudí bude medzi nami, tým viac sa môže naša spoločnosť rozvíjať a inovovať,” prezradil Viktor Štefaňák, jeden z hlavných ambasadorov podnikania v rámci slovenského startup ekosystému.

“Čo nás na tomto predmete a ponuke zo strany Campusu zaujalo, je ich niekoľko ročná skúsenosť s budovaním startup komunity, prinášaním inovácii na Slovensko, spolupráca s investičnými fondmi a zahraničím. Pre našich študentov to môže byť odrazový mostík v ich ďalšej kariére,” nechala sa počuť jedna z prednášajúcich Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK.

Ako asi vyzerali prednášky? 

Viď prednáška s Laci Kossarom:

Alebo záverečné hodnotenie predmetu študentami:

Celý predmet je postavený na praktickej aplikácii techník a prístupov k testovaniu biznis nápadov. “Podnikateľský nápad má každý z nás. Čo ale odlišuje úspešných od tých, ktorí len snívajú, je práve exekúcia nápadu, jeho realizácia. To bude aj alfa a omega tohto predmetu. Máš ideu, nápad? Tak ho poď, na základe skúsenosti podnikateľov z nášho networku, otestovať a získať prvotnú spätnú väzbu. Od reálnych klientov, po prvých nadšencov tvojho nápadu. Bez kritickej spätnej väzby a realizácie nápadov a myšlienok sa neposunieme vpred. Preto budeme so študentmi pracovat na ich vlastných nápadoch. Nie s cieľom znechutiť im podnikanie. Skôr naopak, vychovať ľudí s názorom a líderskými schopnosťami,” predstavil víziu spoluzakladateľ Campus Cowork, Dušan Duffek.

Viac a viac korporácií pracuje s univerzitami, dokonca sú už programy pre študentov stredných škôl. Firmy sa tlačia aj na základné školy. Uvedomujú si, že čím viac talentu si podchytia v skorom veku, tým majú väčšiu šancu rozšíriť rady vlastných zamestnancov v budúcnosti. 

Prístup Campus Coworku je opačný. Dať ľuďom podnikateľského ducha. Aby sa naučili formulovať vlastné myšlienky, predať ich, či už potenciálnym kolegom alebo klientom, získať spätnú väzbu a zvládnuť ju implementovat do ich podnikateľských plánov. Pretože práve chyby a skorý neúspech učia budúcich lídrov lepšie pristupovať k riešeniu problémov v budúcnosti. Skúsenosti totiž človeku nikto nezoberie. Otázkou zostáva, či sa človek učí na cudzích chybách, vlastných omyloch alebo nie je ochotný učiť sa vôbec.

Campus Cowork

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať