SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Nové zariadenie na diagnostiku COVID-19 zo slín s presnosťou PCR testov

4

Inžinieri z MIT a Harvardovej univerzity navrhli malé stolové zariadenie, ktoré dokáže detegovať SARS-CoV-2 zo vzorky slín približne za hodinu. Diagnostika je rovnako presná ako teraz používané testy PCR. Zariadenie sa dá použiť aj na detekciu špecifických vírusových mutácií spojených s niektorými variantmi SARS-CoV-2, takže by výrazne uľahčilo sledovanie rôznych variantov vírusu, najmä v oblastiach, ktoré nemajú prístup k zariadeniam na genetické sekvenovanie.

Vedci sa v štúdii zamerali na britský, juhoafrický a brazílsky variant, ale diagnostická platforma by sa mohla ľahko prispôsobiť tak, aby riešila aj variant delta a ďalšie, ktoré sa objavujú. Novú diagnostiku, ktorá sa spolieha na technológiu CRISPR, možno zostaviť približne za 15 dolárov, ale tieto náklady by sa dali výrazne znížiť (len na 2 až 3 doláre za jeden kus), keby sa zariadenia vyrábali vo veľkom, tvrdia vedci.

SWAN_042021

Základom novej diagnostiky je SHERLOCK, nástroj založený na CRISPR. Systém zahŕňa vodiace vlákno RNA, ktoré umožňuje detekciu špecifických cieľových sekvencií RNA, a enzýmy Cas, ktoré tieto sekvencie štiepia a produkujú fluorescenčný signál. Všetky tieto molekulárne zložky môžu byť lyofilizované na dlhodobé skladovanie a reaktivované po vystavení vode.

Výskumníci minulý rok prispôsobili technológiu na detekciu vírusu SARS-CoV-2 v nádeji, že vytvoria diagnostické zariadenie, ktoré by poskytlo rýchle výsledky a jeho prevádzkovanie by vyžadovalo len malú alebo žiadnu odbornosť. Nové zariadenie miSHERLOCK (minimally instrumented SHERLOCK) môže mať až štyri moduly, z ktorých každý hľadá inú cieľovú sekvenciu RNA.

Pôvodný modul obsahuje vodiace vlákna RNA, ktoré detegujú akýkoľvek kmeň SARS-CoV-2. Ostatné moduly sú špecifické pre mutácie súvisiace s niektorými variantmi, ktoré sa objavili v minulom roku.vIde o diagnostiku, ktorá nevyžaduje žiadne ďalšie vybavenie. Pacient v podstate len napľuje do zariadenia, stlačí sa piest a o hodinu neskôr je k dispozícii výsledok.

Výskumníci najprv otestovali svoje zariadenie s ľudskými slinami so syntetickými sekvenciami RNA SARS-CoV-2 a potom s približne 50 vzorkami od pacientov, ktorí boli pozitívne testovaní na tento vírus. Zistili, že zariadenie je rovnako presné ako v súčasnosti používaný zlatý štandard, testy PCR, ktoré si vyžadujú výtery z nosa a na získanie výsledkov potrebujú viac času a podstatne viac hardvéru a manipulácie so vzorkami.

Zariadenie vytvára fluorescenčné údaje, ktoré možno vidieť voľným okom, a výskumníci navrhli aj aplikáciu pre smartfóny, ktorá dokáže výsledky prečítať a poslať ich oddeleniam verejného zdravotníctva na jednoduchšie trasovanie.

Zdroj: weforum.org.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Xanqkyyrx reakcia na: Nové zariadenie na diagnostiku COVID-19 zo slín s presnosťou PCR testov

2.9.2021 19:09
Cool website!

My name’s Eric, and I just found your site - nextech.sk - while surfing the net. You showed up at the top of the search results, so I checked you out. Looks like what you’re doing is pretty cool.

But if you don’t mind me asking – after someone like me stumbles across nextech.sk, what usually happens?

Is your site generating leads for your business?

I’m guessing some, but I also bet you’d like more… studies show that 7 out 10 who land on a site wind up leaving without a trace.

Not good.

Here’s a thought – what if there was an easy way for every visitor to “raise their hand” to get a phone call from you INSTANTLY… the second they hit your site and said, “call me now.”

You can –

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. It lets you know IMMEDIATELY – so that you can talk to that lead while they’re literally looking over your site.

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works.

Time is money when it comes to connecting with leads – the difference between contacting someone within 5 minutes versus 30 minutes later can be huge – like 100 times better!

That’s why we built out our new SMS Text With Lead feature… because once you’ve captured the visitor’s phone number, you can automatically start a text message (SMS) conversation.

Think about the possibilities – even if you don’t close a deal then and there, you can follow up with text messages for new offers, content links, even just “how you doing?” notes to build a relationship.

Wouldn’t that be cool?

CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business.

You could be converting up to 100X more leads today!
Eric

PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE http://talkwithcustomer.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://talkwithcustomer.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

Inhm Af z reakcia na: Nové zariadenie na diagnostiku COVID-19 zo slín s presnosťou PCR testov

2.9.2021 18:09
Hi,

I want to contribute high-quality content to your website in form of a guest post through a simple 3 step process.

1. I will send three amazing topic ideas that are up to the trend and your readers' interest
2. You need to choose one topic out of those.
3. I will then send a high-quality, plagiarism-free article on that topic.

You will just have to publish it with one do-follow backlink to my website. It will be a win-win.

Please let me know if we shall start with step 1?

Best,

Sabahat Khan
Reagovať

Nfo U reakcia na: Nové zariadenie na diagnostiku COVID-19 zo slín s presnosťou PCR testov

23.8.2021 11:08
QGW1MBIBOU22VL2WXF www.google.com
I have a small question for you
Reagovať

Wrltrrksjvd reakcia na: Nové zariadenie na diagnostiku COVID-19 zo slín s presnosťou PCR testov

23.8.2021 10:08
RESELLSOFT.COM is a website that sells the most useful software at affordable prices to the customers with the authorization of the real owners of the software.

https://resellsoft.com/
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať