SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Revolučný reproduktor tenký ako papier prinesie úplne nové možnosti

2

Výskumníci z MIT vyvinuli ultratenký reproduktor, ktorý dokáže premeniť akýkoľvek povrch na aktívny zdroj zvuku. Ľahký reproduktor môže generovať kvalitný zvuk s minimálnym skreslením bez ohľadu na to, na aký povrch je pripevnený. Tradičný reproduktor využíva elektrický prúd prechádzajúci cez drôtovú cievku na vytvorenie magnetického poľa. To pohybuje membránou reproduktora, ktorá zasa rozhýbe vzduch okolo seba a vytvára zvuky, ktoré počujeme.

Ako zdôrazňuje MIT, väčšina reproduktorov s tenkou membránou stojí voľne, pretože membrána potrebuje priestor na pohyb, aby mohla vytvárať zvuk. Pripevnenie bežného reproduktora na povrch by bránilo vibráciám a obmedzovalo jeho schopnosť vytvárať zvuk. Na obídenie tohto problému tím vytvoril materiál, ktorý používa malé kupoly s výškou 15 mikrónov (asi jedna šestina hrúbky ľudského vlasu) na tenkej vrstve piezoelektrického materiálu, z ktorých každá vibruje samostatne.

Dištančné vrstvy poskytujú dostatočný priestor na to, aby mohli voľne vibrovať, a zároveň ich chránia pred nárazmi, čím zvyšujú ich odolnosť. Vynález inžinierov MIT je tenký ako papier a dá sa zväčšiť tak, aby sa z neho dali vyrobiť reproduktory dostatočne veľké na pokrytie vnútra vozidla alebo dokonca vytapetovanie miestnosti. Výskumníci predpokladajú, že napríklad v kokpite lietadla by sa mohol použiť na generovanie zvuku s rovnakou amplitúdou, ale opačnou fázou, aby sa rušil nežiaduci hluk. Inými slovami, dal by sa použiť na aktívne potláčanie hluku.

Zdroj: techspot.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Cn kw reakcia na: Revolučný reproduktor tenký ako papier prinesie úplne nové možnosti

12.5.2022 16:05
Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at nextech.sk...

I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

Content looks pretty good…

One thing’s missing though…

A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

I have the solution:

Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them - literally while they’re still on the web looking at your site.

CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

Eric
PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
CLICK HERE https://jumboleadmagnet.com to try Talk With Web Visitor now.

If you'd like to unsubscribe click here http://jumboleadmagnet.com/unsubscribe.aspx?d=nextech.sk
Reagovať

RE reakcia na: Revolučný reproduktor tenký ako papier prinesie úplne nové možnosti

11.5.2022 22:05
Nebol tu pred tým nejaký komentár čo prirovnával tento vynález ku piezoelektrickému článku čo sa reálne montoval do digitáliek už v minulom tisícročí?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať