SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

TCL 65C825 / Vlajková loď za pár drobných

10

Televízory TCL sme dosiaľ u nás vídali skôr v nižších cenových kategóriách, výrobca však pracuje s najmodernejšími technológiami a v tomto roku pripravil pre používateľov skutočné lahôdky. Okrem dvoch radov 8K televízorov uviedol na trh aj 4 rady 4K televízorov. My sme otestovali práve najvyšší zo 4K modelov TCL 65C825. Už z názvu vyplýva, že ide o televízor s uhlopriečkou 65", ktorá je možno trochu nepochopiteľne v tomto rade najvyššia. No výrobca pravdepodobne počíta s tým, že keby vám uhlopriečka nestačila, môžete siahnuť po niektorom z vyšších 8K modelov.

Televízor používa panel s technológiou Quantum Dot v spojení s procesorom AiPQ 2.0, ktorý je vybavený technológiou hĺbkového učenia. Pomocou modulu UHD SR neural networks má na starosti upscaling, teda prepočet obrazu z nižších rozlíšení na 4K, ako aj zlepšenie a rekonštrukciu obrazu. Tieto úlohy zabezpečujú práve algoritmy hĺbkového učenia pomocou veľmi precíznej detekcie scén a detekcie tvárí v obraze. Podľa toho potom umelá inteligencia rekonštruuje obraz tak, aby sa čo najviac priblížil pôvodnému zámeru, respektíve originálu. Využíva sa prepočet pomocou 10-bitových 3D LUT tabuliek, teda technológia známa z profesionálneho spracovania videa. Testovaný televízor ako jediný zo 4K modelov používa technológiu TCL Mini-LED, ktorá zabezpečuje systém s obrazovkou rozdelenou do dvadsiatich registrov dynamického rozsahu s tisíckami diód. To prináša predovšetkým realistické zobrazenie obsahu HDR bez pretekania okrajov a ďalších neduhov. Technológia priameho podsvietenia s lokálnym stmievaním pomocou Mini-LED zabezpečuje vynikajúci kontrast, ktorý z radu C82 robí televízory schopné odhaľovať nové detaily v tmavých scénach a súčasne prinášať vysoký jas na väčšiu hĺbku obrazu a množstvo detailov vo veľkých formátoch. 

Panel televízora pracuje s natívnou frekvenciou 100 Hz, vďaka čomu si môžu používatelia vychutnať zobrazenie scén s rýchlym pohybom, ako je šport alebo akčné scény, v ostrých detailoch a realistickom plynulom zobrazení. C82 navyše prináša vertikálne skenovanie na zvýšenie ostrosti zobrazenia rýchlo sa pohybujúcich objektov. Zaujímavé je, že televízor má jeden z najväčších rozsahov podpory formátov HDR – od HDR10, HDR 10+ cez PQ10 a HLG až po Dolby Vision IQ, ktorá optimalizuje obrazovú kvalitu tým, že prispôsobuje obraz okolitým svetelným podmienkam. Pre hráčov videohier a počítačových hier je tu automatický režim Game master Pro s novým rozhraním HDMI 2.1 48 Gbps na vyššiu obnovovaciu frekvenciu vrátane 4K pri 120 fps. Použitá technológia variabilnej snímkovej frekvencie VRR eliminuje trhanie obrazu a zamŕzanie pre zabezpečenie plynulého hrania.

Televízory využívajú najnovší OS Android TV verzie 11 a integrovanú službu Google Assistant. S využitím hlasového ovládania tak môžete zadávať príkazy na prehrávanie hudby, správ, predpoveď počasia, na nastavenie hlasitosti alebo zmenu programu a ovládať ďalšie inteligentné a prepojené domáce spotrebiče. K televízoru dostanete aj odnímateľnú kameru s rozlíšením 1080P a so širokým zorným poľom, ktoré rozširuje ďalšie možnosti televízora. Kamera sa zasúva do špeciálneho slotu na vrchnej strane televízora s magnetickým konektorom. Proti zneužitiu má motoricky ovládanú krytku, ktorá sa automaticky odkryje iba pri spustení relevantnej aplikácie. Ak kameru dlhší čas nevyužívate, možno ju jednoducho vytiahnuť. Spolupracuje napríklad so službou Google Duo a umožňuje tak zadarmo a jednoducho zorganizovať videokonferenciu a stretnutie a prepojí používateľa s najbližšími priateľmi a rodinou. Kamera, žiaľ, neoplýva kvalitou a neumožňuje nastavenie polohy, takže ak máte TV na vyššom stolíku, bude vidieť celú stenu a vašu hlavu trčiacu zospodu. Samozrejme, ak chcete túto funkciu využívať častejšie, určite je to riešiteľné. V každom prípade je to dobrý nápad a kameru dostanete v cene a to sa počíta ☺. V cene takisto dostanete dvojicu diaľkových ovládačov. Menší a jednoduchší je rádiový. Jediná chybička je, že rozmiestnenie základných ovládacích prvkov na nich nie je jednotné. Väčšinou však budete používať iba jeden, takže to nie je problém. 

Kvalitný televízor sa nezaobíde bez kvalitného zvuku a ten tu nie je pod taktovkou nikoho menšieho ako Onkyo. To, že ide o vynikajúci zvukový systém, asi ani netreba zdôrazňovať. Je tu v konfigurácii 2.1 s reproduktormi s predným vyžarovaním a dedikovaným basovým reproduktorom na zadnej strane televízora.

Panel QLED s technológiou priameho podsvietenia pomocou mini LED poskytuje vynikajúci, výborne prekreslený obraz so širokým farebným rozsahom a výborným podaním v režime HDR. Televízor si výborne poradí aj s 12-bitovým formátom HDR Dolby Vision, s ktorým sa najčastejšie stretnete na Netflixe. V prípade FHD a 4K obsahu dokáže veľmi verne reprodukovať farby s minimálnym množstvom šumu, vysokou obrazovou ostrosťou a vernými farbami s jemnými odtieňmi v tmavých častiach a jasnou kresbou aj v najvyšších jasoch. Pri menej kvalitnom vstupe občas robí problémy kvantizačný šum vystupujúci v tmavých častiach obrazu a jemné prekontrastovanie s nekorektným vyhladzovaním prechodov. Tieto problémy sú však spôsobené hlavne vstupným signálom a na veľkej obrazovke iba viac vystúpia. Inak je obraz vynikajúci a veľmi ho oceníte aj pri sledovaní športov a akčných scén, s ktorými si televízor poradí bez problémov. Sledovanie filmov zo streamovacích platforiem Netflix, YouTube alebo Vimeo bolo skutočnou lahôdkou. To všetko s vynikajúcim zvukom s plným spektrom od jasných výšok až po dunivé basy. Vstavaný zvukový systém je natoľko kvalitný, že pokiaľ netrváte na sofistikovanom systéme s Dolby Atmos s množstvom kanálov, vystačíte si s ním pri všetkých žánroch. Poteší aj aktuálne 5 ročná záruka.

Verdikt: Špičkový obraz a zvuk za výbornú cenu.
 

PARAMETRE:

TCL 65C825, Displej: 65“ QLED Quantum Dot s rozlíšením 4K (3840x2160 bodov) s mini-LED direct podsvietením , Obrazový procesor AiPQ 2.0, Podpora HDR formátov: Dolby Vision IQ, HDR10+, HDR10, PQ10, HLG, OS Android TV 11, Vstupy: HDMI 2.1 4x (4K 120p, VRR),  USB 2.0, Integrované Wi-Fi 11ax , Bluetooth, Zvuk výkon 2x15W + 30W ,   Tuner DVB-T/T2 /C/S/S2, Common Interface Plus (CI+1.4 ECP), digitálny zvukový výstup S/PDIF(optický), Ethernet, Podpora Google assistant, Alexa, Spotreba 136 W typická,  243 W max., menej ako 0,28 W Stand by, rozmery so stojanom 1446 / 905 / 290 mm, hmotnosť so stojanom 29,3 kg

PLUSY, MÍNUSY:

+ Špičkový obraz a zvuk, výbava, 4x HDMI 2.1, podpora HDR formátov, špeciálny herný režim, dizajn
- Nič podstatné

Celkovo: 10/10


                                         

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

10 komentárov

65c825 reakcia na: TCL 65C825 / Vlajková loď za pár drobných

31.12.2021 00:12
Televízor stojí naozaj málo na použitú technológiu oproti konkurencii. Co sa však len tak ľahko nedozviete je koľko zon stmievania ma technológia a koľko je použitých led diód.... A teraz po praktickej stranke. Nakoľko už mám druhý TV po reklamácii a po konzultácii s tlc SOM ZISTIL že televízor je úplne super po obrazovej stránke. Po zvukovej stránke napriek onkio sound baru je zvuk prebasovaný dokáže zahrať aj jemne basy je možnosť úpravy basov komu nevyhovujú. Ak však chcete čisty hlas a pri scénach basy tak to televízor nezvládne a musíte použiť niečo iné ako nejaký zosilňovač. Pripojenie 5.1 je možné ale len v dáka eacr. Špár ovanie zo sosilnovacom je ťažšie ale nie nemožné.....Okrem toho zapojíte zosilňovač optický alebo sluchadkovo 3,5mm Jack ale iba ako dvojkanal. Iný výstup TV nevie. Čo mi však na TV vadí je nemožnosť pozerať ako pomocou tunerov... Pretože TV tunery dvb-c dvb-t sú na dnešnú dobu archaické. To znamená ze ma slabý príjem a zatiaľ čo ostatné TV aj TV ako tom-son sam-sung a L-g orava idú bez problémov avšak Tcl tuner v podaní c825 nejde dokonca TCL za 200€ s tým problém nemá...... Tak som. Namontoval satelit od Skylinku a ďalšie prekvapenie prišlo pri ladeni satelitu cez modul zaa pomoci karty v TV. Každý kto nepoužije nejaký settobox bude musieť manuálne nastaviť satelit lebo TV nepozná astru 23,5E ani Thor teda 1W funkcia ako fastscan neexistuje a teda s TV sa musím rozlúčiť a skúsiť ho vrátiť. Nakoľko je na bežné pozeranie nepoužiteľný..... A ani po konzultácii s tcl som zistil ze TV nepodporuje slovenský región....
Reagovať

RE: 65c825 reakcia na: 65c825

31.12.2021 00:12
Ospravedlňujem sa za chyby v texte... Snažím sa len pomôcť budúcim kupujúcim. Text som písal za pomoci telefónu a automatické opravy nie vždy funguju
Reagovať

65c825 reakcia na: TCL 65C825 / Vlajková loď za pár drobných

31.12.2021 00:12
Televízor stojí naozaj málo na použitú technológiu oproti konkurencii. Co sa však len tak ľahko nedozviete je koľko zon stmievania ma technológia a koľko je použitých led diód.... A teraz po praktickej stranke. Nakoľko už mám druhý TV po reklamácii a po konzultácii s tlc SOM ZISTIL že televízor je úplne super po obrazovej stránke. Po zvukovej stránke napriek onkio sound baru je zvuk prebasovaný dokáže zahrať aj jemne basy je možnosť úpravy basov komu nevyhovujú. Ak však chcete čisty hlas a pri scénach basy tak to televízor nezvládne a musíte použiť niečo iné ako nejaký zosilňovač. Pripojenie 5.1 je možné ale len v dáka eacr. Špár ovanie zo sosilnovacom je ťažšie ale nie nemožné.....Okrem toho zapojíte zosilňovač optický alebo sluchadkovo 3,5mm Jack ale iba ako dvojkanal. Iný výstup TV nevie. Čo mi však na TV vadí je nemožnosť pozerať ako pomocou tunerov... Pretože TV tunery dvb-c dvb-t sú na dnešnú dobu archaické. To znamená ze ma slabý príjem a zatiaľ čo ostatné TV aj TV ako tom-son sam-sung a L-g orava idú bez problémov avšak Tcl tuner v podaní c825 nejde dokonca TCL za 200€ s tým problém nemá...... Tak som. Namontoval satelit od Skylinku a ďalšie prekvapenie prišlo pri ladeni satelitu cez modul zaa pomoci karty v TV. Každý kto nepoužije nejaký settobox bude musieť manuálne nastaviť satelit lebo TV nepozná astru 23,5E ani Thor teda 1W funkcia ako fastscan neexistuje a teda s TV sa musím rozlúčiť a skúsiť ho vrátiť. Nakoľko je na bežné pozeranie nepoužiteľný..... A ani po konzultácii s tcl som zistil ze TV nepodporuje slovenský región....
Reagovať

Par drobnych pre redaktora ? reakcia na: TCL 65C825 / Vlajková loď za pár drobných

9.12.2021 08:12
Nuka sa mi otazka kolko beru za tatu reklamu, ked 1500 eur povazuju za drobne ?
Pre vacsinu normalnych ludi su to 3 mesacne platy ...
Reagovať

RE: Par drobnych pre redaktora ? reakcia na: Par drobnych pre redaktora ?

17.12.2021 20:12
Pán redaktor ktorý to písal musí pekne zarábať ,keby mal 500 eur na účet mesačne tak by nebol taký frajer a takéto kokotiny o pár drobných nepísal
Reagovať

Par drobnych pre redaktora ? reakcia na: TCL 65C825 / Vlajková loď za pár drobných

9.12.2021 08:12
Nuka sa mi otazka kolko beru za tatu reklamu, ked 1500 eur povazuju za drobne ?
Pre vacsinu normalnych ludi su to 3 mesacne platy ...
Reagovať

Predaj tv klesa a klesat bude reakcia na: TCL 65C825 / Vlajková loď za pár drobných

22.11.2021 08:11
Jedina motivacia na kupu novych TV, filmy, sa vyrabaju uz len pre teenagerov vo veku 10-15 rokov. Ti prachy na nove TV nemaju a kazdy kto ma 20+ kvoli 12 mu dielu spidermana, 18temu dielu ironmana a super cool poz alcnych hrdinov z rychlo a zbesilo 24, novu telku kupovat nebude.
Reagovať

Cena reakcia na: TCL 65C825 / Vlajková loď za pár drobných

21.11.2021 23:11
Dobrý deň,
Bol som v obchode, vysypal som im na pokladňu pár drobných a nechceli mi dať ten televízor. Kde robím chybu, že nepovažujem vyše tisíc a pol eur za drobné? Dúfam že to nie je tým, že neberiem drogy. Nerád by som to zmenil, aj keď pán redaktor je určite iného názoru.
Reagovať

RE: Cena reakcia na: Cena

22.11.2021 08:11
Oni ten televízor navyše ani nevideli, toto je reklamný portál. Pár drobných to rozhodne nie je, najmä za prvú sériu miniled na svete, nezvládnutú, v zásade tlačia na výpredaj - zbavujú sa nepodarku. Takže nielenže sú odpojení od reality, ale aj klamári. Označujem nezáujem v Chrome, dopi doko!

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať