Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Webová kamera Creative Live! Cam Sync 1080P V2

1

Prakticky každý notebook disponuje zabudovanou kamerou, avšak kvalitou obrazu hlavne v horších svetelných podmienkach nás väčšinou nepresvedčia, o obraze, ktorý by vás mohol reprezentovať pri prednáške, či jednaní so zákazníkom ani nehovoriac. Aktuálna situácia, kedy je preferovaná práca z domu, porady na diaľku, či vyučovanie formou online prednášok a akcelerovala záujem o webové kamery. Výrobcovia sa snažia uspokojiť dopyt a prinášajú na trh nové modely. Najnovší model kamery Live! Cam Sync 1080P V2 od Creative je podobne ako jej predchodca konštrukčne riešená na uchytenie o horný rám monitora. Teleso kamery je pomocou guľového kĺbu umiestnená na základňu konštruovanú ako klip, avšak táto základňa má aj závit umožňujúci upevnenie kamery na statíve. Výhodou kamery na statíve je možnosť snímania nielen ľudí pred obrazovkou  ale aj rôznych scén. Základňa umožňuje nastaviť kameru na požadovaný uhol. Kĺb umožňuje rotáciu o 360 stupňov a vertikálne natočenie o 30 stupňov.

Zdroj: Creative

Po vybalení stačí kameru pripojiť cez USB k počítaču s Windows, prípadne Mac OS. Nie je potrebný žiadny ovládač. Kryt jednak chráni objektív a keď je zatvorený, máte  istotu, že vás žiadna aplikácia, či škodlivý kód na pozadí bez vášho vedomia nemôže snímať. Snímanie je indikované rozsvietením bielej LED za mriežkou mikrofónu vedľa objektívu. Názov napovedá, že maximálne rozlíšenie je 1 920 × 1 080 pixelov pri 30 fps. Kamera má mierne širokouhlý objektív s pozorovacím uhlom 77 stupňov, čo umožňuje aj zábery s väčším počtom ľudí v zábere.

Zdroj: Creative

V synergii s aplikáciou SmartComms ponúka kamera množstvo inteligentných komunikačných funkcií, ako je automatická detekcia hlasu a potlačenie šumu v pozadí, aby boli videohovory pre používateľov pracujúcich z domu jednoduchšie a inteligentnejšie.

Zdroj: Creative

Pokiaľ ide o zvuk, kamera má zabudovanú dvojicu mikrofónov, ktoré ma príjemne prekvapili kvalitou zvuku. Zachytávajú zvuk aj z väčšej vzdialenosti, čo oceníte pri skupinových hovoroch. Nová funkcia VoiceDetect umožňuje používateľom voľne gestikulovať, pretože nemusia zapínať a vypínať mikrofón. Keď prestanete hovoriť mikrofón sa automaticky stlmí. Funkcia NoiseClean-out pomáha znižovať nežiaduce zvuky statického pozadia počas videohovorov. Táto funkcia najúčinnejšie eliminuje statické zvuky na pozadí, napríklad hluk ventilátorov, klimatizácie, vysávačov, fénov, elektrických holiacich strojčekov a dokonca aj kosačky na trávu za oknom, prípadne v záhrade ak pracujete z altánku.

Technické údaje: Obrazový snímač CMOS Full HD (1 920 × 1 080) 2 MP, výstupný formát: YUY2 / MJPG, snímková frekvencia 30 fps. Zorné pole: 77 °, zaostrenie: 50 cm až nekonečno. 60 cm pre optimálne zaostrenie, farebná hĺbka: 8 bitov, redukcia blikania: 50 Hz alebo 60 Hz, dva vstavané všesmerové mikrofóny, USB 2.0, rozmery 83 x 58 x 60 mm, hmotnosť 100g. Cena 49.90 eur

Hodnotenie 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Creative Live! Cam Sync 1080p webová kamera webkamera

1 komentár

Je to 3 eurova kamera reakcia na: Webová kamera Creative Live! Cam Sync 1080P V2

8.5.2021 13:05
Ze sa nehanbia predavat v Europe kamery s 10 rokov starymi parametrami za 15x nasobne predrazenu sumu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať