Inteligentný načúvací prístroj Amplify, za ktorý sa nebudete hanbiť

2

Načúvacie zariadenia sú obyčajne malé a nenápadné, pretože ich používatelia sa snažia zakryť skutočnosť, že ich majú. Teraz je tu však Amplify, zariadenie, ktoré bolo vyrobené tak, aby ho bolo vidieť a pomáhalo osobám s poruchou sluchu naplno žiť svoj život. Dizajnérka Alice Turner hovorí, že aj okuliare boli kedysi iba pomôcka pre postihnutých, no neskôr sa z nich stal módny doplnok.

Takýto posun predpokladá dizajnérka aj v oblasti načúvacích prístrojov, kde sa hlavné inovácie doposiaľ sústreďovali na vývoj technológií na ich zmenšenie a skrytie. Amplify vďaka technológii vedenia zvuku cez kosti poskytuje používateľom vysokokvalitný zvuk na pohodlnejší a zdravší zvukový zážitok.

Prístroj dekóduje zvukové vlny a konvertuje ich na vibrácie, ktoré môžu byť prijímané priamo kochleou, takže ušný bubienok nie je zapojený do procesu. Amplify sa vlastne stáva vaším bubienkom. Zatiaľ ide len o návrh konceptu, takže treba ešte vytvoriť prototyp a otestovať ho.  

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
zdravie lifestyle

2 komentáre

. reakcia na: Inteligentný načúvací prístroj Amplify, za ktorý sa nebudete hanbiť

9.7.2020 18:07
Hnojacka redakcia, zase vam preskakuje, uz aj kus drotu na papieri je inteligentnejsi od vas. Dajte uz vypoved autorovi toho nezmyselneho clanku aj nadpisu.
Reagovať

kareláby reakcia na: Inteligentný načúvací prístroj Amplify, za ktorý sa nebudete hanbiť

9.7.2020 07:07
Je to len stočený kus medeného drótu a redakcia je schopná napísať do nadpisu že "Inteligentný načúvací prístroj " ???
A nie je ani prototyp, ani koncept . len návrh konceptu , čiže skica na papieri a napíšete že Inteligentný načúvací prístroj ???? WTF
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať