SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement SAMSUNG_082022 Advertisement

Ebajk od Porsche do lesa aj do mesta s dojazdom až 125 km

Technológie
0

Porsche rovnako ako mnoho iných automobilových spoločností chce diverzifikovať svoju výrobu a jeden z populárnych spôsobov je výroba elektrických bicyklov. Nové modely Porsche eBike Sport a eBike Cross vyzerajú skutočne elegentne. Navrhlo ich Studio F. A. Porsche a vyvinuté boli v spolupráci s nemeckou spoločnosťou Rotwild. Sú to bicykle s dvojitým odpružením; vidlice a brzdy nesú značku Magura, tlmiče sú od spoločnosti Fox.

Motor Shimano Steps EP-8 poskytne krútiaci moment 85 Nm, ale iba do 25 km/h v súlade s európskou legislatívou pre ebajky. eBike Sport s efektne zabudovaným LED osvetlením vpredu aj vzadu je určený do ulíc. Má 11-stupňový systém elektronického radenia Shimano Di2 a 630 Wh batériu, čo predstavuje dojazd až 125 km.

Systém Magura MCi presúva všetky brzdové vedenia a hydrauliku do rúrky riadidiel úplne mimo dohľadu, čo je veľmi úhľadné. Čierny eBike Cross je zameraný na offroad aktivity. Poskytuje rovnaký krútiaci moment 85 Nm ako Sport a dosahuje maximálnu rýchlosť 25 km/h. Výkon motora je však vyšší – 350 W namiesto 250 W pri mestskom bicykli.

Cross má 12-stupňový systém mechanického radenia Shimano XT, chýba tu však integrované osvetlenie Sportu, kokpit Magura a vnútorné vedenie kabeláže. Okrem toho má menšiu batériu s kapacitou 504 Wh na dojazd okolo 100 km. Cena modelu Porsche eBike Sport je 9990 eur, Porsche eBike Cross bez efektných svetiel a kokpitu Magura stojí 7990 eur.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať