Xiaomi chce nahradiť telefóny inteligentnými okuliarmi v štýle Mission Impossible

Technológie
4

Spoločnosť Xiaomi ukázala koncept inteligentných okuliarov, ktorých cieľom je v blízkej budúcnosti nahradiť smartfóny. Nazývajú sa jednoducho Xiaomi Smart Glasses a vyzerajú ako bežné okuliare s čírymi sklami. Disponujú však „technológiou optického vlnovodu microLED“, dodávajúcou sklám zobrazovacie schopnosti. Xiaomi tvrdí, že jej nové inteligentné okuliare možno používať na telefonovanie, navigáciu, prezeranie správ, fotografovanie a mnoho ďalších činností.

V ráme okuliarov je ukrytý 0,13-palcový microLED displej, menší ako zrnko ryže. Jednotlivé pixely majú veľkosť 4 μm. Rovnako ako v prípade OLED sú pixely microLED jednotlivo osvetlené a umožňujú jasnejšie zobrazenie a hlbšiu čiernu. Čip napájajúci displej meria iba 2,4 × 2,02 mm. Jadrom všetkého je štvorjadrový procesor ARM a operačný systém Android.

Podľa tvrdenia Xiaomi je monochromatický displej schopný dosiahnuť maximálny jas dva milióny nitov. Prostredníctvom odrazu a difúzie šošovky optického vlnovodu môže ľudské oko vidieť oveľa väčší displej. „Proces lomu zahŕňa nespočetné množstvo odrazov svetelných lúčov, čo umožňuje ľudskému oku vidieť úplný obraz a výrazne zvyšuje použiteľnosť pri nosení. To všetko sa deje vnútri jedného objektívu namiesto použitia komplikovaných systémov viacnásobných šošoviek, zrkadiel alebo polovičných zrkadiel, ako to robia niektoré iné produkty,“ uvádza sa v príspevku na blogu Xiaomi.

Nový koncept smart okuliarov je nezávislé inteligentné nositeľné zariadenie, nie sekundárny displej pre smartfóny. Okuliare integrujú spolu 497 komponentov vrátane miniatúrnych senzorov a komunikačných modulov. Spoločnosť do okuliarov implementovala aj logiku interakcie, aby sa minimalizovali zbytočné prerušenia a zobrazovali sa iba kľúčové informácie. Hlavnú metódu interakcie s okuliarmi predstavuje hlasový asistent XiaoAI.

Predplatné NEXTECH 2021

Inteligentné okuliare majú na prednej strane 5 Mpx kameru. Hneď vedľa nej je kontrolka, ktorá svieti, keď je kamera v prevádzke, teda uskutočňuje sa snímanie. Je tu aj vstavaný mikrofón, ktorý používa proprietárny prekladový algoritmus na preklady v reálnom čase a prepis zvuku do textu. Keďže ide o koncepčné okuliare, o ich dostupnosti nie sú k dispozícii nijaké informácie.

Zdroj: androidauthority.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

Zlý film reakcia na: Xiaomi chce nahradiť telefóny inteligentnými okuliarmi v štýle Mission Impossible

19.9.2021 15:09
V štýle kingsman...
Reagovať

Keby to stálo tak 30€ masovo by sa to rozšírilo. reakcia na: Xiaomi chce nahradiť telefóny inteligentnými okuliarmi v štýle Mission Impossible

15.9.2021 18:09
Keby to stálo tak 30€ masovo by sa to rozšírilo. Keď máš obyčajné dioptrické okuliare za 1€ vo výpredaji.
Reagovať

Lubomir Lacko klamar reakcia na: Xiaomi chce nahradiť telefóny inteligentnými okuliarmi v štýle Mission Impossible

15.9.2021 09:09
Nechce.
Reagovať

RE: Lubomir Lacko klamar reakcia na: Lubomir Lacko klamar

15.9.2021 18:09
tiez si myslim, toto tazko nahradi mobil. Prave naopak, je to zavisle na mobile!
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať