SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Nový HP Spectre x360 14 prináša prelomový dizajn v spojení s adaptívnou inteligenciou a špičkovým výkonom

Tlačové správy
0

Spoločnosť HP Inc. predstavila notebook HP Spectre x360 14, ktorý poskytuje pohodlie typické pre 15-palcovú obrazovku v kombinácii s mobilitou 13,5-palcového zariadenia. Ponúka dokonalé zážitky pri surfovaní po internete, čítaní, písaní i sledovaní obsahu. Dnes bol tiež predstavený rozšírený rad notebookov HP Spectre a ENVY, postavených na procesoroch Intel® Core™ 11. generácie. Tieto modely sú vďaka neuveriteľnému zvýšeniu výkonu a predĺženej výdrži batérie dokonalou voľbou pre prácu z domova.

Počítače sú pre nás v súčasnosti dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, pretože všetci robíme oveľa viac vecí z domu. Z domova pracujeme, učíme sa aj konzultujeme s lekárom, a ostane to tak aj v blízkej budúcnosti. Domácnosť je ale tiež miestom, ktoré často zdieľame so spolubývajúcimi alebo s ďalšími členmi rodiny, ktorí tiež pracujú alebo sa učia z domova. Osobné zariadenia teda musia byť flexibilné a musia sa vedieť prispôsobiť prostrediu, v ktorom ich používatelia práve používajú. Len menej ako tretina používateľov má k dispozícii pracovňu, v ktorej sa môže zavrieť,i] v roku 2020 sa teda naše obývačky, spálne i kuchyne menia na otvorené kancelárie. Spoločnosť HP kladie pri vývoji zariadení, aké predstavuje nový HP Spectre x360 14, dôraz na schopnosť prispôsobenia sa a na inteligentné funkcie. Využíva k tomu inteligentné riešenia, akými sú správa výkonu alebo nové zvukové funkcie podporované umelou inteligenciou, ktoré dokážu s predstihom predvídať potreby používateľa.

Mobilná práca na počítači získava nový význam, pretože dnešní používatelia potrebujú zariadenia, ktoré sa dokážu v domácnostiach vysporiadať s najrôznejšími spôsobmi použitia i s typmi prostredia, v ktorých sa budú používať," vysvetľuje Kevin Frost, generálny riaditeľ a riaditeľ globálnej divízie Consumer Personal Systems spoločnosti HP Inc . "Spoločnosť HP načúva svojim používateľom doslova v reálnom čase a prichádza s ponukou doteraz najinteligentnejších počítačov radu Spectre - nové modely boli navrhnuté tak, aby sa dokázali bez problémov prispôsobiť a predvídať potreby a požiadavky svojich používateľov. Prispievajú k tomu inteligentné funkcie spracovania zvuku, ako je AI Noise Removal, ktoré používatelia ocenia najmä pri videohovoroch cez Zoom, pretože ich zbaví nežiaducich ruchov, aby sa mohli lepšie sústrediť, alebo napr. funkcia Smart Sense, ktorá automaticky upraví nastavenia zariadenia pre zabezpečenie lepšieho výkonu.“


HP Spectre x360 14: notebook, v ktorom sa krása snúbi s adaptívnou inteligenciou a s neprekonateľným výkonom

Notebooky radu Spectre platia aj naďalej ako synonymá vybrúseného dizajnu, ktorého vzhľad vždy upúta. Prispievajú k tomu dvojito skosené hrany hliníkového šasi, dotiahnuté k dokonalosti presným CNC obrábaním spolu s farebným vyhotovením v temne čiernej Nightfall Black s medenými akcentmi Copper Luxe, v námornej modrej Poseidon Blue s mosadznými akcentmi Pale Brass alebo v prírodnej striebornej Natural Silver.[ii] Medzi ďalšie výnimočné vlastnosti tohto zariadenia patria aj nasledujúce:

 • Spectre x360 14 je prvým notebookom v rade Spectre x360 s displejom s pomerom strán 3:2,[iii] ktorý ponúka v zvislom smere zhruba o 20 % viac zobrazovacej plochy než 16:9[iv] – čo je ideálne pri surfovaní po internete, čítaní aj upravovaní obsahu a rovnako pre produktívnejšiu a efektívnejšiu prácu. Používateľ získava pocit ako pri práci s papierom veľkosti A4, preto možno ľahko digitálne vytvárať a podpisovať dokumenty alebo načrtávať nápady.
 • Pomer plochy obrazovky k telu zariadenia dosahuje 90,33 % (STBR)[v] a presné a realistické podanie farieb zaručuje 100 % farebná kalibrácia s Delta E menším ako dve.
 • Voliteľný OLED displej ponúka neuveriteľný kontrastný pomer 1 000 000 : 1,[vi] jasnejšie a bohatšie farby zaručuje široký farebný gamut pokrývajúci 100 % DCI-P3. OLED panel notebooku Spectre x360 14, ktorý sa môže pochváliť certifikáciou TUV[vii], ako aj Eyesafe®[viii], obmedzuje množstvo škodlivého modrého svetla posunutím zobrazovaného farebného spektra, pričom ale stále zaručuje žiarivé podanie farieb.
 • Prvý notebook radu Spectre s klávesnicou typu všetko v jednom“, obsahujúci tlačidlo vypínača napájania, po novom aj tlačidlo spúšte fotoaparátu, tlačidlo pre príkazové centrum HP, tlačidlo na stlmenie mikrofónu a čítačku odtlačkov prstov.[ix]
 • Spectre x360 14 s certifikáciou Energy Star a EPEAT Gold je vítaným prírastkom do najudržateľnejšieho portfólia počítačov HP[x] zahŕňajúceho viac ako 100 produktov s certifikáciou EPEAT Gold registrovaných vo viac ako 19 krajinách - to je väčší počet, než akým sa môže pochváliť akákoľvek iná spoločnosť pôsobiaca v oblasti IT. Vďaka inovatívnemu použitiu prírodných obnoviteľných materiálov v nožnicovom mechanizme klávesnice[xi] sa HP podarilo za dobu životnosti zariadenia znížiť objem emisií CO2 o ekvivalent zodpovedajúci spáleniu 600 kg uhlia.[xii] Okrem toho sa na výrobu obalu prístroja namiesto plastovej peny používa biologicky odbúrateľná nasávaná kartonáž.[xiii]

Model Spectre x360 14 bol vyvinutý a doladený v spolupráci so spoločnosťou Intel a prešiel testami potvrdzujúcimi a overujúcimi,[xiv] že spĺňa požiadavky platformy Intel® Evo™,[xv] čo poskytuje záruku, že prístroj spĺňa hardvérové špecifikácie Intel a kľúčové parametre súvisiace s používateľskou skúsenosťou, týkajúce sa odozvy, funkcie okamžitého prebudenia, výdrže batérie a podpory rýchleho nabíjania. Spectre x360 14 je oproti minuloročnému modelu Spectre X360 13 vybavený najnovším procesorom Intel® Core™ 11. generácie, ktorý prináša zvýšenie výkonu o 34 %,[xvi] a samostatným integrovaným grafickým procesorom Intel® Iris® Xe,[xvii] ktorého výkon je vyšší o 79 %.[xviii]

Toto zariadenie s výdržou batérie až 17 hodín[xix] vám bude k dispozícii v celej domácnosti alebo kamkoľvek sa vydáte. Práca z domu vyžaduje konzistentné a rýchle pripojenie a Spectre x360 14 vám vďaka technológii Wi-Fi 6[xx] poskytne trikrát rýchlejšie pripojenie a podporuje aj Bluetooth 5.0. Zariadenie podporuje tiež Thunderbolt™ 4[xxi] pre rýchly prenos dát a odosielanie a prijímanie veľkých súborov, ako sú videá, fotografie a filmy, v priebehu niekoľkých sekúnd. Jednoduchý prenos súborov medzi zariadeniami a operačnými systémami zaisťuje aplikácia HP Quick Drop. Vďaka podpore dotykového pera HP MPP 2.0 Tilt a funkcie magnetického pripevnenia je Spectre x360 14 ideálny pri tvorivej činnosti a hodí sa pre prácu v aplikácii Adobe Fresco. Počas 30-dňového skúšobného obdobia[xxii] sú zadarmo poskytované aplikácie Adobe Creative Cloud, Premiere Rush, Premiere Pro, Creative Cloud Photography Plan a Acrobat Standard.

Spectre x360 14 ponúka rad inteligentných funkcií a softvérových riešení, určených na bezproblémové prispôsobenie používateľovi na základe činností a aplikácií používaných v danom čase. Tieto funkcie zahŕňajú:

 • Inteligentné riadenie spotreby energie pre optimalizáciu produktivity pomocou technológie Intel® Dynamic Tuning, ktorá zabráni prehriatiu alebo vybitiu batérie, keď sa zariadenie nachádza v taške, a rýchly prístup do aplikácie HP Command Center pomocou vyhradenej klávesy na klávesnici typu všetko v jednom“ pre jednoduchý výber funkcií, ako napr. režim Power Save alebo ochrana batérie pomocou funkcie Adaptive Battery Optimizer.
 • Režim Focus pre multitasking a produktivitu sa stlmením jasu práve nepoužívaných aplikácií na pozadí a zachovaním jasu aktuálne používanej aplikácie. Táto funkcia prispieva k predĺženiu výdrže batérie stlmením jasu ostatných častí obrazovky, ktoré sa práve nepoužívajú, čo skvele slúži aj pre ochranu súkromia.
 • AI Noise Removal[xxiii] s využitím technológie Intel® GNA 2.0 pre inteligentné adaptívne potlačenie šumu a automatické odstránenie ruchov na pozadí v komunikačných aplikáciách Microsoft Teams a Zoom a pri zvukových výstupoch a vstupoch, ako sú reproduktory, slúchadlá a mikrofón.
 • Funkcia Smart Sense v HP Command Centre, ktorá automaticky optimalizuje a prispôsobuje systém výkonu, akustike a teplote na základe používanej aplikácie a umiestnenia notebooku.
 • Auto Color, najnovšie nastavenie v ovládacom paneli zobrazenia HP, sa na základe sledovaného obsahu automaticky prepne na optimálny farebný priestor pre najlepší zážitok zo sledovania. To znamená, že z farebného priestoru DCI-P3 pri sledovaní filmu sa zariadenie prepne na sRGB pre surfovanie po internete alebo na Adobe RGB pri tlači a spracovanie obrázkov.


Prémiové počítače novej generácie: všestrannosť prinášajúca neobmedzené možnosti s vysokým výkonom a s rýchlym pripojením

Na jeseň budú k dispozícii aj vybrané notebooky HP Spectre a ENVY s procesormi Intel® Core™ 11. generácie, grafickým procesorom Intel® Iris® Xe a overením pre platformu Intel® Evo™15 určené pre používateľov, ktorí túžia po najvyššom výkone, všestrannosti a mobilite pre svoje digitálne aktivity. Medzi tieto zariadenia patria:

 • HP Spectre x360 13: Toto pôsobivo mobilné konvertibilné zariadenie je zásluhou procesorov Intel® Core™ 11. generácie a grafického procesora Intel® Iris® Xe ešte výkonnejšie, pretože oproti predchádzajúcej generácii prináša 35 % navýšenie výkonu procesora pre riešenie náročných úloh, ako sú úpravy fotografií alebo tvorba 3D,[xxv] a ponúka batériu s výdržou až 16,5 hodiny.19
 • HP ENVY x360 13: Tento konvertibilný počítač s adaptívnym a mobilným dizajnom, ktorý je prvýkrát osadený procesorom Intel® Core ™ 11. generácie a grafickým procesorom Intel® Iris® Xe, sa ideálne hodí pre pracovníkov v tvorivých profesiách pracujúcich z domova, podporuje dotykové pero HP MPP 2.0 Tilt, je vybavený batériou s výdržou až 12,75 hodiny19 a obsahuje funkcie pre ochranu súkromia, ako sú krytka kamery, čítačka odtlačkov prstov, funkcia stíšenia mikrofónu a tlačidlo HP Sure View,[xxvi] zabudované do klávesnice typu ‘všetko v jednom‘.
 • HP ENVY 13: Toto elegantné a výkonné zariadenie pre tvorivých pracovníkov, ktoré bolo modernizované procesormi Intel® Core™ 11. generácie a grafickým procesorom Intel® Iris® Xe, ponúka 88 % pomer obrazovky k telu5, batériu s výdržou až 13 hodín,19 displej s rozlíšením až 4K UHD,[xxvii] rozhranie s rýchlym dátovým prenosom, zobrazovací výstup s rozlíšením 5K cez rozhranie Thunderbolt 4[xxviii] a pripojenie pomocou technológie Wi-Fi 6.[xxix]

Intel, logo Intel a Iris sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo ich dcérskych spoločností v USA, popr. ďalších krajinách.

Dostupnosť:

 • HP Spectre x360 14 bude na Slovensku dostupný od novembra za ceny od 1459 Eur. 
 • HP Spectre x360 13 bude na Slovensku dostupný od novembra za ceny od 1639 Eur. 
 • HP ENVY x360 13 bude na Slovensku dostupný od novembra za ceny od 909 Eur. 
 • HP ENVY 13 bude na Slovensku dostupný od novembra za ceny od 1019 Eur. 

 

O spoločnosti HP

Spoločnosť HP Inc (NYSE: HPQ) vytvára technológie, ktoré uľahčujú život ľuďom po celom svete. Prostredníctvom nášho portfólia osobných počítačov, tlačiarní a riešení pre 3D tlač vytvárame zážitky, ktoré ohromia. Viac informácií o HP Inc nájdete na  http://www.hp.com.

 


[i] Prieskum "HP Consumer Insights - The PC is Essential: Play, Work, Learn" z 3. júna 2020, ktorého sa zúčastnilo 1 095 koncových používateľov z USA, Veľkej Británie, Číny, Austrálie a Francúzska, ktorí aspoň čiastočne pracujú z domova.

[ii] Dostupnosť farebných variantov sa môže líšiť podľa regiónu.

[iii] Interná analýza HP založená na všetkých konvertibilných počítačoch s operačným systémom Windows dostupných na trhu k 2. 10. 2020. Pomer plochy obrazovky k veľkosti tela zariadenia je percentuálny pomer vyjadrujúci pomer súčtu aktívnej a neaktívnej zobrazovacej plochy k aktívnej zobrazovacej ploche s okrajom. Merané v polohe krytu vertikálne k pracovnej ploche stola.

[iv] Na základe porovnania zobrazenia riadkov tabuľky Excel na notebooku s uhlopriečkou obrazovky 13,3″ a pomerom strán 16:9. Rovnaká výška riadku. Skutočná skúsenosť s vaším zariadením sa môže od zobrazeného obrázku líšiť.

5 Pomer plochy obrazovky k veľkosti tela zariadenia je percentuálny pomer vyjadrujúci pomer súčtu aktívnej a neaktívnej zobrazovacej plochy k aktívnej zobrazovacej ploche s okrajom. Merané v polohe krytu vertikálne k pracovnej ploche stola.

[vi] K zobrazeniu s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) je nutné použiť obsah plne podporujúci HDR. Na zobrazenie OLED je nutné použiť obsah OLED. FHD: Na sledovanie obrazu v rozlíšení FHD je potrebný obsah v rozlíšení FHD.

[vii] Certifikát TUV Low Blue Light potvrdzuje, že displej spĺňa deklarované kvalitatívne požiadavky. Viac informácií získate na https://www.certipedia.com/?locale=cs#search.

[viii] Eyesafe® Display: Certifikát Eyesafe® Display for Low Blue Light potvrdzuje, že displej spĺňa deklarované kvalitatívne požiadavky. Viac informácií získate na https://eyesafe.com. Všetky špecifikácie týkajúce sa výkonu predstavujú typické špecifikácie uvádzané výrobcami jednotlivých komponentov používaných spoločnosťou HP. Skutočný dosahovaný výkon môže byť vyšší aj nižší.

[ix] Čítačka odtlačkov prstov: podmienkou použitia je internetová služba, ktora nie je súčasťou balenia.

[x] Platí pre počítače, pracovné stanice a displeje HP vyrobené po januári 2019. Na základe získaných certifikácií Gold a Silver EPEAT®, ktoré potvrdzujú splnenie všetkých požadovaných kritérií a dosiahnutie 50-74 % z celkového počtu možných bodov v rámci hodnotenia súlade s normou IEEE 1680.1- 2018 EPEAT® v prípade certifikácie EPEAT® Silver a 75-100 % v prípade certifikácie EPEAT® Gold. Stav sa v jednotlivých krajinách líši. Viac informácií nájdete na internetových stránkach www.epeat.net.

[xi] Stanovené na základe hmotnostnej bilancie. Nožnicový mechanizmus klávesnice je vyrobený z prírodných obnoviteľných surovín.

[xii] Výpočty vychádzajú z interných výpočtov zníženia emisií oxidu uhličitého vykonaných dodávateľom a z predpokladanej celkovej životnosti produktov HP Spectre X360 14. Ekvivalentné zníženie emisií oxidu uhličitého v porovnaní s materiálom používaným v iných klávesniciach s nožnicovým mechanizmom s využitím online kalkulačky americkej Agentúry pre ochranu životného prostredia USA (EPA): https://www.epa.gov/energy/greenhouse-gas-equivalencies-calculator.

[xiii] Na základe registrácie US EPEAT® podľa štandardu IEEE 1680.1-2018 EPEAT®. Stav registrácie EPEAT® sa v jednotlivých krajinách líši. Viac informácií nájdete na internetových stránkach www.epeat.net.

[xiv] Vybrané produkty HP spĺňajú požiadavky platformy Intel® Evo™. Jednotlivé parametre boli overené, zmerané a testované podľa požiadaviek na prémiové špecifikácie a kľúčové indikátory používateľskej skúsenosti ako súčasť inovačného programu pre notebooky spoločnosti Intel. Podrobnejšie informácie o zistených výkonnostných parametroch a ich porovnaní s inými produktmi nájdete na stránke Intel.com/Evo.

[xv] Označenie Intel Evo nesú vybrané modely. Intel CORE: viacjadrová technológia umožňuje zvýšiť výkon vybraných softvérových produktov. Výhody tejto technológie nemusia byť nutne k dispozícii všetkým zákazníkom a vo všetkých softvérových aplikáciách. Výkon a taktovacia frekvencia sa budú meniť v závislosti od vyťaženia aplikácie a konfiguráciu hardvéru a softvéru. Číselné hodnoty pri modeloch, značkách alebo názvoch produktov Intel nemusia zodpovedať výkonu. Grafické jadro Intel® Iris® Xe: Intel a Iris sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej dcérskych spoločností v USA, popr. v ďalších krajinách. Intel, logo Intel a Iris sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej dcérskych spoločností v USA, popr. ďalších krajinách. Platforma Intel® Evo ™: Intel® Evo ™ Platform a Intel Inside sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation v Spojených štátoch, popr. v ďalších krajinách.

[xvi] Na základe porovnania celkového skóre Cinebench R20 notebookov HP Spectre X360 13 (2019) s procesorom Intel 10. generácie a HP Spectre X360 14 (2020) s procesorom Intel 11. generácie. V režime Performance v príkazovom centre HP. Odhadovaný nárast výkonu sa bude líšiť podľa konfigurácie.

[xvii] Grafický procesor Intel® Iris® Xe: Intel a Iris sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej dcérskych spoločností v USA, popr. v ďalších krajinách. Intel, logo Intel a Iris sú ochranné známky spoločnosti Intel Corporation alebo jej dcérskych spoločností v USA, popr. v ďalších krajinách.

[xviii] Na základe porovnania celkového skóre 3DMark Fire Strike notebookov HP Spectre X360 13 (2019) s procesorom Intel 10. generácie a HP Spectre X360 14 (2020) s procesorom Intel 11. generácie. V režime Performance v príkazovom centre HP. Odhadovaný nárast výkonu sa bude líšiť podľa konfigurácie.

[xix] Výdrž batérie zistená pomocou testu Windows 10 MobileMark 18 sa líši v závislosti od rôznych faktorov vrátane konkrétneho modelu, konfigurácie, spustených aplikácií, funkcií, miery využitia, bezdrôtového pripojenia a nastavenia riadenia spotreby. Maximálna kapacita batérie vplyvom dlhodobého používania prirodzene klesá. Ďalšie podrobnosti nájdete na adrese https://bapco.com/products/mobilemark-2018/.

[xx] Wi-Fi 6: Predpokladá existenciu bezdrôtového prístupového bodu a pripojenie k internetu, ktoré sú poskytované samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6 (802.11ax) je spätne kompatibilná s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11. Špecifikácie pre Wi-Fi 6 sú v predbežnej pracovnej verzii a nie sú konečné. Ak sa budú konečné špecifikácie líšiť od navrhovaných, môže to ovplyvniť schopnosť notebooku komunikovať s ďalšími zariadeniami vybavenými technológiou Wi-Fi 6. Údaje vychádzajú z minimálnych požiadaviek na Wi-Fi 5 v pásme 80 MHz a Wi-Fi 6 v pásme 160 MHz pri prenose súborov medzi dvoma zariadeniami pripojenými k rovnakému routeru. Vyžaduje bezdrôtový router podporujúci štandard 802.11ax (Wi-Fi 6), ktorý sa predáva samostatne. K dispozícii iba v krajinách s podporou 802.11ax.

[xxi] Thunderbolt 4: Skutočná priepustnosť sa môže líšiť.

[xxii] Ďalšie podrobnosti nájdete na www.Adobe.com.

[xxiii] K dispozícii vo všetkých konfiguráciách. Vyžaduje operačný systém Windows 10 alebo vyšší.

[xxiv] Analýza klávesníc notebookov aktuálne dostupných na trhu vykonaná spoločnosťou HP, údaje k októbru 2020. Stanovené na základe hmotnostnej bilancie. Mechanizmus klávesnice je vyrobený z prírodných obnoviteľných surovín.

[xxv] Na základe porovnania celkového skóre Cinebench R20 notebookov HP Spectre X360 13 (2019) s procesorom Intel 10. generácie a HP Spectre X360 13 (2020) s procesorom Intel 11. generácie. V režime Performance v príkazovom centre HP. Odhadovaný nárast výkonu sa bude líšiť podľa konfigurácie.

[xxvi] K dispozícii pre vybrané modely; integrovaný obrazovkový filter na ochranu súkromia HP Sure View, ktorý funguje v orientácii na šírku.

[xxvii] K zobrazení v plném rozlišení 4K je nutné použít obsah v rozlišení 4K.

[xxviii] Skutočná priepustnosť sa môže líšiť.

[xxix] Wi-Fi 6: Predpokladá existenciu bezdrôtového prístupového bodu a pripojenie k internetu, ktoré sú poskytované samostatne. Dostupnosť verejných bezdrôtových prístupových bodov je obmedzená. Wi-Fi 6 (802.11ax) je spätne kompatibilná s predchádzajúcimi špecifikáciami 802.11. Špecifikácie pre Wi-Fi 6 sú v predbežnej pracovnej verzii a nie sú konečné. Ak sa budú konečné špecifikácie líšiť od navrhovaných, môže to ovplyvniť schopnosť notebooku komunikovať s ďalšími zariadeniami vybavenými technológiou Wi-Fi 6. Údaje vychádzajú z minimálnych požiadaviek na Wi-Fi 5 v pásme 80 MHz a Wi-Fi 6 v pásme 160 MHz pri prenose súborov medzi dvoma zariadeniami, pripojenými k tomu istému routeru. Vyžaduje bezdrôtový router podporujúci štandard 802.11ax (Wi-Fi 6), ktorý sa predáva samostatne. K dispozícii iba v krajinách s podporou 802.11ax.

Zobrazit Galériu

hp.com

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať