Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Oppo ukázal prvú selfie kameru skrytú pod displejom

0

V posledných rokoch sa výrobcovia smartfónov snažili pokryť displejom čo najväčšiu plochu na prednej strane telefónu. Tým však vznikol problém, kam umiestniť na zariadení niektoré kritické komponenty. Najlepšie je integrovať ich priamo do displeja. S takýmto riešením sme sa už stretli pri snímačoch odtlačkov prsta. A najnovšie sa pridáva aj selfie kamera.

Spoločnosť Oppo experimentovala pri bezrámčekovom dizajne s výrezom v displeji aj s vyskakovacím predným fotoaparátom. Teraz však ako prvá demonštrovala verejnosti na MWC v Šanghaji selfie fotoaparát zabudovaný pod obrazovkou. A prezradila aj niekoľko informácií o tom, ako technológia funguje.

Oppo hovorí, že displej využíva transparentný materiál s prepracovanou štruktúrou pixelov na lepšiu priepustnosť svetla, takže svetlo sa môže dostať do fotoaparátu. Snímač je väčší, ako majú iné fotoaparáty, so širším otvorom clony. Na oblasti obrazovky vyhradenej pre fotoaparát funguje aj dotykové ovládanie a Oppo hovorí, že kvalita zobrazenia nebude ohrozená.

Spoločnosť si uvedomuje, že umiestnenie displeja nad fotoaparát bude prirodzene znižovať kvalitu fotografií a sú tu ešte problémy (jas, vernosť farieb), ktoré treba prekonať. Na tento účel však vyvíja algoritmy, ktoré sú optimalizované pre hardvér a ktoré majú problémy riešiť. Spoločnosť tvrdí, že kvalita fotiek je „na rovnakej úrovni ako pri bežných zariadeniach“. Budeme si to môcť overiť, až keď sa technológia dostane do komerčne dostupného smartfónu.

Oppo sa vyjadrilo, že v blízkej budúcnosti plánuje zariadenie s fotoaparátom pod displejom uviesť na trh. Zostáva nám len dúfať, že takýto telefón sa objaví čo najskôr.

Zdroj: theverge.comengadget.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
kamera Oppo video displej smartfon telefon smart mobil selfie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať