TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

5 spôsobov ako môžu zamestnávatelia sledovať vašu prácu z domu

Technológie
0

Počas pandémie technológie umožnili mnohým ľuďom na celom svete pracovať z pohodlia domova, čím sa obmedzila potreba dochádzania do kancelárie. Treba však poznamenať, že hoci ste v súkromí svojho domova, zamestnávateľ vás môže technicky sledovať, ak používate firemný počítač, sieť, server alebo e-mailové účty vašej spoločnosti. Článok v Los Angeles Times uvádza päť bežných metód, ktoré spoločnosti používajú na monitorovanie vzdialených pracovníkov vrátane sledovania času stráveného prácou.

Prihlásenie a odhlásenie môže dať vášmu zamestnávateľovi vedieť, kedy bol váš počítač neaktívny. Systém sledovania času môže dokonca zasiahnuť, ak ste neaktívni dlhšie, ako by ste mali byť. Napríklad ak ste dlho vzdialení od svojho notebooku, môže vás odhlásiť, čo by mohlo ovplyvniť množstvo odpracovaných hodín, prípadne aj vašu mzdu. Ďalší spôsob, ako môžu zamestnávatelia monitorovať vašu prácu doma, je sledovanie vašej internetovej aktivity.

Ak váš zamestnávateľ používa monitorovací softvér, je pravdepodobné, že bude môcť sledovať vaše e-maily, aplikácie a webové stránky, aby napríklad zistil, koľko času strávite na sociálnych sietách. Ak teda využívate pracovný čas na surfovanie po webe alebo na používanie osobných účtov na sociálnych sieťach, môže to vidieť. Niektoré spoločnosti kedykoľvek zhotovia snímky obrazovky – či už v stanovenom čase, alebo náhodne. Iné môžu dokonca mať prehľad prostredníctvom aktivácie webovej kamery alebo mikrofónu.  

Napokon je tu keylogging. Zamestnávatelia môžu sledovať, koľko času zamestnanec trávi četovaním na svojom počítači. Vďaka zaznamenávaniu stlačenia klávesov môže váš šéf presne vedieť, čo bolo napísané. Aj keď ste text vymazali, správcovia k nemu majú prístup. Hoci hlavný dôvod, prečo zamestnávatelia sledujú vašu prácu doma, je zvýšenie a monitorovanie produktivity, ak chcete, aby váš osobný život zostal súkromný, používajte firemné zariadenia iba na pracovné záležitosti.

Zdroj: hypebae.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať