ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Aktívne reproduktory AQ M25 s analógovým, digitálnym aj Bluetooth pripojením

2

Aktívna reproduktorová stereo sústava od českej firmy AQ je vzhľadom na to, čo dokáže dizajnovo konzervatívna, no bez kompromisov čo sa týka materiálov. Steny sú z materiálu na báze dreva, reproduktory majú polypropylénové membrány a vnútro skriniek je zatlmené.

Farebné varianty | Zdroj: AQ

Súprava je konštruovaná klasicky s integrovanou elektronikou v pravej skrinke. V nej  je v spodnej aj ovládač hlasitosti. Mriežky, ktoré zakrývajú reproduktory sa dajú odobrať, potom vynikne precízna konštrukcia.  V ľavej skrinke je len pasívna výhybka. Okrem klasického analógového vstupu realizovaného konektormi typu Cinch môžete pripojiť aj digitálny zdroj zvuku cez USB, alebo sa k reproduktorom pripojiť cez Bluetooth. Ovládacie prvky na párovanie sú na diaľkovom ovládaní. Nechýba ani klasický vstup s RCA konektormi.

Možnosti reprodukcie nízkych tónov sú dané vnútorným objemom ozvučníc približne 5 l a konštrukciou basreflexového otvoru, ktorý smeruje dopredu. Vstavaný zosilňovač pracuje v triede D, takže nepotrebuje žiadne chladenie. Výrobca veľkú pozornosť venoval aj výhybkám, majú strmosť 12 dB na oktávu a sú spájkované metódou „súčiastka na súčiastku“ aby cesta signálu bola priama a nie cez plošný spoj a konektory.   Basový reproduktor s polypropylénovou membránou má priemer 5“, výškový je textilná kalota s priemerom 1“.

Integrovaný D / A prevodník spolu s koncovým stupňom v triede D zabezpečí, že signál z digitálneho vstupu sa na analógový prevedie priamo v reproduktoroch a nie v lacných prevodníkoch tabletov a ultrabookov. Ďalšou výhodou je, že ak signál vstupuje do reproduktorovej sústavy v digitálnej podobe, nie je vystavený potenciálnemu rušeniu na prívodnom kábli. Reproduktorová sústava podporuje moderný kodek AptX, takže cez bezdrôtové rozhranie sa v dobrej kvalite prenesú aj skladby s vyšším rozlíšením,

Výrobca udáva RMS výkon 2 x 30 W. Sinusový výkon bude približne polovičný. Výrobca udáva frekvenčný rozsah 53 Hz až 40 kHz s toleranciou 8 dB. 53 Hz je na reproduktorové sústavy tejto veľkosti špičková hodnota. Reproduktory sa hodia k počítaču, TV, alebo do domácej audio zostavy.

Zdroj: AQ

Nesklamú ani  náročnejších poslucháčov. Tí ich zrejme použijú ako sekundárnu stereozostavu k PC, alebo na počúvaní v pracovni, či spálni.  

Verdikt: Verná reprodukcia zvuku v celom rozsahu, dostatočný výkon

Technické údaje: RMS výkon: 2× 30W, kmitočtový rozsah s toleranciou 8 dB: 53 Hz až 40 kHz, odstup signál – šum: -90 dB, výhybka 12 dB/oktávu,  Bluetooth: 4.2 (podporované kodeky SBC, AAC, aptX, aptX-LL); rozmery 160 x 296 x 215 mm, vnútorný objem 5 l, hmotnosť 3,7 kg; Cena 259 € za pár

Hodnotenie: 9

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
AQ M25 reproduktorová sústava

2 komentáre

bezstratový APTx ?? reakcia na: Aktívne reproduktory AQ M25 s analógovým, digitálnym aj Bluetooth pripojením

6.5.2021 07:05
Prosím autora článku, aby si vždy vopred naštudoval o čom píše, aby už nevypustili do sveta takýto nezmysel: "...podporuje moderný kodek AptX, takže cez bezdrôtové rozhranie sa bezstratovo prenesú aj skladby s vyšším rozlíšení v CD kvalite,"
FYI: APTx nie je "bezstratový" a k CD kvalite sa len veľmi vzdialene približuje.
Reagovať

RE: bezstratový APTx ?? reakcia na: bezstratový APTx ??

6.5.2021 10:05
Sorry, nechal som sa uniesť. Ako priaznivec vinylu a HiRes hudby CD kvalitu nepovažujem za najvyššiu. AptX HD je praktické maximum, čo sa dá cez Bluetooth dosiahnuť, náročnejší poslucháč samozrejme využije metalické pripojenie. Vetu som opravil na "cez bezdrôtové rozhranie sa v dobrej kvalite prenesú aj skladby s vyšším rozlíšením," V texte sa to kvôli proxy prejaví s oneskorením :-)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať