SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Philips TV predstavuje OLED807, nový prírastok v roku 2022

Tlačové správy
0

Nová, šiesta generácia obrazového procesora P5 s umelou inteligenciou zaručuje vysokú kvalitu obrazu

 • Vylepšená šiesta generácia obrazového procesora P5 s umelou inteligenciou
 • OLED EX panel novej generácie ponúka o 30 % vyšší svetelný výkon v porovnaní s bežnými OLED panelmi
 • Nový vylepšený štvorstranný systém Ambilight so zvýšenou detailnosťou a presnosťou farieb pre úplne pohlcujúci zážitok zo sledovania
 • Vylepšená inteligentná ambientná technológia upravuje v reálnom čase jas, gama žiarenie a farbu podľa meniacich sa podmienok okolitého osvetlenia
 • Rozšírená kompatibilita IMAX
 • Rozšírený režim AI Auto Film s novou možnosťou krištáľovo čistého inteligentného obrazu
 • Nový herný panel na obrazovke ponúka optimalizované nastavenia pre rôzne herné žánre
 • Výkonný, vysoko kvalitný zvukový systém 2.1 s výkonom 70 W
 • OLED807 môže fungovať ako dedikovaný stredový reproduktor a technológia DTS-Play-Fi umožňuje jednoduché, bezdrôtové vytvorenie AV systému
 • HDMI 2.1 so šírkou pásma 48 Gb/s s podporou HDR VRR 48-120 Hz
 • Philips OLED807 je dostupný v uhlopriečkach 48”, 55”, 65” a 77”

Philips TV predstavuje rozsiahlu sériu vylepšení, vďaka ktorým si nový rad Philips OLED807 Ambilight zachováva svoje oceňované výkony. Okrem šiestej generácie vylepšeného obrazového procesora P5 s umelou inteligenciou, bude OLED807 vybavený najnovším panelom OLED-EX. Nový Philips OLED807 bude u nás vo veľkosti uhlopriečky 55” dostupný v júli 2022. 65” model bude dostupný v auguste 2022 a 77” model bude dostupný v septembri 2022.

Televízny panel OLED-EX nahrádza vo svojej konštrukcii zlúčeniny na báze vodíka účinnejším a stabilnejším deutériom, čím docieli o 30 % vyšší svetelný výkon v porovnaní so štandardným OLED panelom. Vylepšenia šiestej generácie obrazového procesora P5 zahŕňajú pridanie väčšej "inteligencie" pri začlenení svetelného snímača televízora.

 

Vylepšená verzia funkcie Ambient Intelligence, ktorou disponuje procesor P5, monitoruje aktuálne okolité svetlo v miestnosti a v reálnom čase dokáže priebežne upravovať jas, gama a farbu tak, aby bol kontrast pre obsah SDR alebo HDR vždy plne optimalizovaný. Umelá inteligencia šiestej generácie vylepšeného obrazového procesora P5 umožní divákom nastaviť priority systému výberom možností Eye Care (Starostlivosť o zrak), Dark Detail Optimization (Optimalizácia tmavých detailov) alebo Colour Temperature Optimization (Optimalizácia teploty farieb).

Strhujúci filmový zážitok

Nová verzia automatického filmového režimu s umelou inteligenciou je súčasťou OLED modelov pre rok 2022. Rozširuje počet alternatívnych inteligentných režimov obrazu z pôvodných dvoch na sedem, keď sa zistí prehrávanie filmu – vrátane režimu Filmmaker. Ak je už televízor Philips OLED807 v režime Filmmaker, súprava sa pri detekcii obsahu Dolby Vision automaticky prepne na nastavenie Dolby Vision Dark. Inteligentné obrazové režimy teraz obsahujú aj novú možnosť - režim Crystal Clear, ktorý nahrádza predchádzajúci režim Vivid a ponúka mimoriadne ostrý obraz a bohaté farby, ale s lepším a prirodzenejším vyvážením ostrosti, farieb a kontrastu.

Televízor Philips Ambilight aj naďalej ponúka celú škálu formátov HDR vrátane Dolby Vision, HLG, HDR10 a HDR10+ a adaptívnej kompatibility HDR10+. Novinkou v roku 2022 je pridanie podpory IMAX Enhanced.

Filmy s IMAX Enhanced využívajú technológiu IMAX Digital Media Remastering (DMR) na reprodukciu najkvalitnejšieho a najostrejšieho obrazu v rozlíšení 4K pomocou pokročilého algoritmu na odstránenie nedokonalostí obrazu, aby film predstavili presne tak, ako to zamýšľal filmový tvorca. DMR a vylepšená šiesta generácia obrazového procesora P5 s umelou inteligenciou spoločne optimalizujú tento obsah na pomer strán pri IMAX a na oveľa vyššiu kvalitu a vyšší jas displeja s certifikáciou IMAX Enhanced.

Precíznosť v najmenších detailoch

Philips OLED807 má žiletkovo tenký dizajn s neviditeľným okrajom a vonkajším kovovým rámom, ktorý vytvára bezproblémové prepojenie s novou a vylepšenou štvorstrannou funkciou Ambilight so zvýšenou presnosťou a detailnosťou farieb pre úplne pohlcujúci zážitok zo sledovania.

Väčšina verzií televízora Philips OLED807 je vybavená elegantným a úzkym oblúkovým otočným stojanom v tvare písmena T v chrómovej striebornej farbe, pričom jedinou výnimkou je 77" model, ktorý ako nožičky používa kovové tmavé chrómové okrúhle "paličky".

Prémiový diaľkový ovládač má elegantne strieborný a metalizovaný povrch so zapustenými, podsvietenými tlačidlami pre jednoduché ovládanie pri slabom osvetlení. Boky a zadná časť sú obalené zodpovedne získanou kožou Muirhead od škótskych špecialistov, čo zaručuje dokonalý nádych luxusu.

Navrhnutý pre hráčov

Nový televízor Philips OLED807 je ideálny aj na pokročilé hranie hier vďaka funkciám HDMI 2.1 vrátane: e-Arc, podpory VRR pre 4K od 40 Hz do 120 Hz pri plnej šírke pásma 48 Gb/s (444, 12 bitov) kompatibility FreeSync Premium a G-SYNC a režimov Auto Game a Auto-Low-Latency.

Nový herný panel na obrazovke poskytuje rýchly prístup k nastaveniam obrazu a zvuku prostredníctvom zjednodušenej ponuky, ktorá umožňuje rýchlu kontrolu alebo úpravu herných nastavení počas hrania. Hráči môžu tiež jednoducho zapnúť VRR, NVIDIA G-SYNC a AMD FreeSync™.

Jedinečná technológia Philips TV proti vypáleniu obrazu využíva pokročilú funkciu detekcie loga, ktorá monitoruje mriežku zón na presné rozpoznanie statického obsahu a postupne znižuje intenzitu jeho lokálneho svetelného výstupu. Takýmto spôsobom predchádza vypáleniu - a to bez toho, aby bol ohrozený výstup ostatných častí obrazovky.

Inteligentný zvuk

Philips OLED807 je vybavený aj vylepšeným, vysoko kvalitným a výkonnejším zvukovým systémom 2.1 s výkonom 70 W a špeciálnym trojitým prstencovým basovým reproduktorom smerujúcim dozadu, ktorý podporujú štyri pasívne meniče.

Súprava je tiež súčasťou systému Philips TV & Wireless Home System, ktorý je poháňaný vlastnou bezdrôtovou technológiou DTS Play-Fi. Využívať ju možno aj ako súčasť multi-room audio systému s vysokým rozlíšením, ktorý je ovládaný aplikáciou s jednoduchým a bezproblémovým prepojením medzi kompatibilnými televízormi, mobilnými zariadeniami, soundbarmi a reproduktormi umiestnenými v celej domácnosti.

Pripojenie k soundbaru, ďalším zadným reproduktorom alebo subwooferu je neuveriteľne jednoduché a bezdrôtové, keďže nová aktualizácia pre rok 2022 poskytuje možnosť používať Philips OLED807 ako vyhradený centrálny kanál v AV systéme s viacerými reproduktormi.

O inteligentné činnosti sa stará najnovší operačný systém Android 11 TV, ktorý ponúka elegantné a intuitívne rozhranie so zabudovaným Google Assistant, ktorý na diaľkovom ovládači funguje prostredníctvom funkcie push to talk a je kompatibilný aj s Alexou.

Televízor 55OLED807/12 bude dostupný v júli 2022 s maloobchodnou cenou 1 599€.

Televízor 65OLED807/12 bude dostupný v auguste 2022 s maloobchodnou cenou 2 199€.

Televízor 77OLED807/12 bude dostupný v septembri 2022 s maloobchodnou cenou 3 999€.

 

Zobrazit Galériu

TP Vision

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať