ACER_082021 ACER_082021 ACER_082021 Advertisement

Samsung vyrobil „naťahovateľný“ displej, ktorý si omotáte okolo zápästia

Technológie
0

Výskumníci z Pokročilého technologického inštitútu Samsungu odhalili v dokumente publikovanom v časopise Science Advances pokrok, ktorý dosiahli vo vývoji „naťahovateľných zariadení“, ktoré sa môžu ohýbať a prispôsobovať sa telu. Výskum podrobne študuje možnosť použitia flexibilného OLED displeja a pripojeného monitora srdca, pričom obe zariadenia by sa dali úhľadne omotať okolo zápästia bez straty štrukturálnej alebo funkčnej integrity.

Samsung tvrdí, že zariadenie sa natiahne o 30 percent bez toho, aby sa roztrhlo alebo rozpadlo. Pritom znesie až 1000 natiahnutí. Samsung použil špeciálny druh molekulárne modifikovaného „elastoméru“, ktorý ponúka flexibilitu bez toho, aby bol príliš citlivý na teplo produkované polovodičmi. Naťahovateľné zariadenia by mali plniť iný účel ako skladacie displeje, ktorými sú vybavené smartfóny Galaxy Z Flip a Galaxy Fold.

Predplatné NEXTECH 2021

Takéto materiály by mohli nájsť uplatnenie v množstve lekárskych prístrojov alebo v nositeľných fitnes pomôckach, ktoré využívajú biometriu. Výskumníci hovoria, že budúce iterácie technológie budú musieť byť ešte odolnejšie a obrazovky by mali mať vyššie rozlíšenie. A presnosť snímača bude tiež musieť dosiahnuť rovnakú úroveň ako na nepružných nositeľných zariadeniach.

Zdroj: inputmag.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať