Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Uran-9: Rusi ohlasujú zriadenie prvej armádnej robotickej bojovej jednotky

Bezpečnosť
3

Ruské ministerstvo obrany oznámilo zriadenie prvej armádnej jednotky vybavenej robotickými bojovými systémami Uran-9. Robotické vozidlá rôznych označení pre ruskú armádu vyvíja a vyrába 766. výrobný a technologický podnik v Nachabine neďaleko Moskvy. Jednotka bude prevádzkovať päť robotických systémov Uran-9 alebo 20 bojových vozidiel, informovalo ministerstvo prostredníctvom agentúry TASS. Robotický tank Uran-9 je poloautonómne vozidlo, ktoré sa dá ovládať na diaľku zo vzdialenosti až takmer 3 km.

Dokáže manévrovať po rôznych nerovných terénoch a poskytnúť vojakom úkryt. Je vybavený 30 mm automatickým delom, ako aj protitankovými raketami Ataka a plameňometmi Šmel. Nemôže však fungovať nezávisle bez ľudskej kontroly, vhodnejšie ako „robot“ by sa preto dal označiť ako „diaľkovo ovládaný tank“. Novovytvorená experimentálna jednotka uskutoční testy, aby zistila, ako možno platformu Uran-9 najlepšie využiť. Testovanie sa údajne uskutoční v jednom z vedecko-výskumných centier ministerstva obrany.

Uran-9 však už bol podrobený skúške, pretože niekoľko takýchto systémov bolo použitých v bojových situáciách v Sýrii v reálnom svete. Dvojica dvanásťtonových vozidiel, ktoré merajú päť metrov, majú pätinu hmotnosti a niečo viac ako polovicu dĺžky tanku T-90, bola nasadená do testov v poli. Dva Urany-9 boli údajne transportované na bojisko veľkým nákladným autom a následne ich rádiom ovládali operátor a veliteľ z obrneného nákladného vozidla.

Zdroj: 19fortyfive.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

3 komentáre

Najväčšia reakcia na: Uran-9: Rusi ohlasujú zriadenie prvej armádnej robotickej bojovej jednotky

19.4.2021 10:04
chyba jednoduchých ľudí je, že si myslia, že všetko bude navždy tak, ako je teraz. Nevedia si predstaviť budúcnosť a nepoznajú význam slova "vývoj". Alebo len vytvárajú dojem na iných ešte úbohejších. Ak ho nemôžeš poraziť, aspoň ho pomýľ. Alebo ohováraj.
Reagovať

adkoo reakcia na: Uran-9: Rusi ohlasujú zriadenie prvej armádnej robotickej bojovej jednotky

18.4.2021 09:04
tak som si trosku pogooglil a realne pri testoch a v ostrom nasadeni bol dosah ovladania 300-500 m! obrnene auto s operatorom muselo ist kusok za tankom a tak ho ovladat. balsaja robota.
Reagovať

adkoo reakcia na: Uran-9: Rusi ohlasujú zriadenie prvej armádnej robotickej bojovej jednotky

18.4.2021 08:04
tak bud 3 tanky alebo drony. tank riadeny z max 3km. trochu ubohe. dji dron ide do 10km a tank do 3? v boji to bude mat prezitie tak 5 minut a operator o minutu viac.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať