SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Nová technológia hologramov môže spôsobiť revolúciu v chirurgii

0

Vyzerá to ako hra vo virtuálnej realite, kde môže hráč v náhlavnej súprave interagovať s trojrozmerným svetom neviditeľným pre ostatných. Takáto môže byť budúcnosť medicíny: chirurgia so zmiešanou realitou zobrazujúcou hologramy individuálnej anatómie pacienta a jeho operačného plánu, čím vytvára pre chirurga interaktívneho 3D sprievodcu v reálnom čase.

Až doteraz sa chirurgovia museli spoliehať na dvojrozmerné obrázky na počítačových obrazovkách alebo výtlačky, aby si zobrazili a naplánovali svoje operácie. Teraz Dr. Timothy Yeoh, ortopedický chirurg z Nemocnice sv. Vincenta v Darlinghurste, uskutočnil výmenu opotrebovaného ramenného kĺbu pomocou zmiešanej reality. Počas operácie mal na sebe náhlavnú súpravu Blueprint Mixed Reality vďaka čomu mohol s hologramami manipulovať pomocou gest rúk alebo hlasových príkazov.

Hologramy generuje softvér prostredníctvom predoperačných CT skenov. Očakáva sa, že technológia zmiešanej reality bude rozšírená do ďalších operačných sál, kde by mohla ponúknuť svoje výhody pri neurologických, spinálnych a cievnych operáciách. Môže sa však použiť aj pri školeniach a na využitie odborných znalostí a spolupráce po celom svete, pričom chirurgovia môžu zdieľať operatívny pohľad prostredníctvom náhlavných súprav.

Zdroj: 9news.com.au.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať