Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Zariaďte si pohodlnú a štýlovú herňu aj domácu kanceláriu

Tlačové správy
0

Ste hráč a bývate v malom byte? Zdieľate domácnosť s inými a vaším jediným kráľovstvom je vaša izba? Alebo ste niekto, kto potrebuje svoje útočisko, kde sa môže pokojne zabávať aj pracovať? Máme pre vás niekoľko užitočných tipov.

Ak vás zaujal tento článok, určite patríte do skupiny tých, ktorí radi relaxujú pri videohrách. Prihlásiť by sa mohli aj typickí chlapi, ktorí jednoducho potrebujú jednu izbu pre seba. A to najmä v období pandémie koronavírusu, kedy musíme všetci sedieť doma viac ako by sme chceli.

Poďme teda skúsiť zostaviť izbu, ktorá je využiteľná ako kancelária aj herňa zároveň. Čo by mala obsahovať a ako by mala vyzerať?

Dekorácie

Tvoríte si svoj vysnívaný priestor, v ktorom budete zrejme tráviť veľkú časť vášho života ešte niekoľko mesiacov. Je to priestor, s ktorým sa budete stotožňovať, ktorý vás bude inšpirovať a v ktorom dokážete relaxovať, pretože všetko bude tak, ako si to predstavujete.

Ozdobte preto steny podľa vášho vkusu. Vyberte si štýlový alebo tematický plagát väčších rozmerov. Pokojne si ho môžete nechať zarámovať, alebo nájsť už zarámovaný plagát a povýšiť ho tak na umelecký kus nábytku.

Veľmi obľúbenou a štýlovou dekoráciou je aj nástenná mapa, ktorá môže pokojne zaberať celú stenu. Ponuka je veľká, vyberať môžete z nalepovacích, obrazových, reliéfových a mnohých iných nádherných máp na stenu. Hodia sa prakticky do každého priestoru, pracovného aj oddychového.

Pohodlná pohovka

Možno vo svojom „kráľovstve“ budete radi pozerať športové zápasy a filmy. Možno ste vášnivým hráčom herných konzol a možno len hľadáte miesto, kde si môžete vyložiť nohy, zakloniť hlavu a dať si svoj obľúbený nápoj bez toho, aby vás niekto rušil.

Pohodlné pohovky sa určite hodia do herne aj do kancelárie. Vôbec to nemusí byť obrovský rohový rozkladací gauč. Prispôsobte to svojim priestorovým možnostiam. Stačí dvoj alebo trojmiestna sedačka, kde sa môžete chvíľu natiahnuť alebo zabaviť pri televízii.

Priestranný stôl

Nový rozmer dokáže miestnosti priniesť priestranný stôl. Samozrejme, v rámci vašich priestorových možností. Snažte sa však využiť ideálne celú jednu stenu, prípadne kút. Veľký stôl totiž budete potrebovať na prácu, aby ste si pri počítači mohli odložiť rôzne pracovné dokumenty, knihy alebo tablet.

Pod stolom by ste mali mať dostatok priestoru na to, aby ste si počas dlhého sedenia mohli slobodne vyrovnať nohy, inak môžete dostať kŕče.


Zdroj obrázku: {Photographee.eu} / Shutterstock.com

Širokouhlý monitor

Malý prenosný notebook je skvelý, ale všetci, ktorí skutočne pracujú na počítači, vedia, že veľký širokouhlý monitor je na nezaplatenie. Neustále zatváranie a otváranie okien na ploche je otravné a frustrujúce.

Pri hráčoch, grafikoch alebo programátoroch už vôbec netreba špekulovať. Tým totiž ani jeden veľký monitor nestačí. Ak si v tomto prípade chcete urobiť luxus a pohodlie, spojte si aspoň dva.

Veľký monitor môžete pohodlne pripojiť k vášmu notebooku a vytvoríte si tak perfektnú pracovnú aj hernú stanicu, v ktorej dokonale uniknete z reality a budete sa sústrediť iba na to, čo máte pred očami.

Kvalitná stolička

Všetci to poznáme. Dlhé sedenie je horšie ako 2-hodinový beh. Ak už teda pri práci musíte a vo voľnom čase chcete sedieť, mali by ste si zaobstarať skutočne kvalitnú výškovo nastaviteľnú kancelársku stoličku s opierkami lakťov aj hlavy.

Mala by tiež mať nastaviteľný sklon, aby ste sa v prípade únavy nemuseli krčiť a zosúvať, ale jednoducho sklopiť stoličku dozadu. Môže to byť vyššia investícia, ale pri rozumnom pomere ceny a výkonu sa vám vaša chrbtica poďakuje.

Chladnička

Taký bonus na záver môžete byť aspoň malá chladnička. V prípade, že bývate v malom byte alebo garzónke, určite máte chladničku na dosah. Ak si však chcete zariadiť hernú pracovňu v rodinnom byte alebo dome, dajte si do nej chladničku, v ktorej môžete skladovať chladené nápoje a iné pochúťky.

Zobrazit Galériu

bonami.sk

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať