SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 SAMSUNG_112021 Advertisement

Herná klávesnica Apex 3 a myš Rival 3 od SteelSeries

0

Hráči pri výbere príslušenstva kladú dôraz tak na technické parametre, ako aj na atraktívny „herný“ dizajn. V prípade myši je to čo najnižšia hmotnosť a tým aj nižšia zotrvačnosť, v prípade klávesnice je dôležitý presný chod kláves. No a samozrejme klávesnica aj myš my mali byť dostatočne robustné a ich herný kolorit by malo dokresľovať efektné podsvietenie. Herná myš Rival 3 a klávesnica Apex 3  od SteelSeries  tieto požiadavky komplet spĺňajú. 

Herná myš SteelSeries Rival 3 je vyrobená z pevného a trvanlivého polyméru, takže myš váži len 77 g. Jej povrchová úprava je príjemná na dotyk. V tlačidlách sú použité kvalitné spínače s garanciou 60 milióna stlačení. Dva bočné tlačidlá sú na ľavej strane, čiže v dosahu palca praváka. Herný charakter podčiarkuje farebné podsvietenie priesvitného loga a taktiež farebná linka po obvode spodnej hrany, ktorá efektne osvetľuje podložku.  

Zatiaľ čo konkurenčné produkty v rovnakej cenovej kategórii majú bežné senzory, aké sa používajú v „kancelárskych“ myšiach. Rival 3 má nový optický senzor využívajúci technológiu TrueMove Core. Rozlíšenie senzora je 8 500 CPI a myš umožňuje 1-to-1 tracking, čo v praxi znamená, že je zachytený každý aj nepatrný pohyb myši a tento sa replikuje na obrazovku. Cena 39.99 eur

Herná klávesnica SteelSeries Apex 3 má robustnú konštrukciu a je vodeodolná, pričom výrobca deklaruje triedu odolnosti IP32. Hráči popri dizajne a efektnom podsvietení najviac ocenia, že klávesnica využíva nové, pomerne tiché spínače Whisper Quiet s nízkym trením a vysokou odolnosťou. Klávesy pri stláčaní približne v troch štvrtinách dráhy náhle povolia, takže keď si na tento rozdiel oproti mechanickým spínačom zvyknete, písanie aj ovládanie hier je presné. Výrobca pre tieto spínače zaručuje životnosť viac než 20 miliónov stlačení.

Klávesnica má efektné 10-zónové RGB podsvietenie, ktoré sa dá bastaviť v aplikácii. Môžete si vybrať z preddefinovaných profilov, alebo vytvoriť vlastný.  

Charakteristickým znakom pre túto radu klávesníc je multimediálne tlačidlo konštrukčne vyriešené ako rolovací valček, ktorý sa dá stlačiť umiestnený v pravom hornom rohu klávesnice.

V balení je aj praktická a ergonomická odnímateľná magnetická podložka pod zápästie. V spodnej časti sú predpripravené tri kanáliky, ktorými je možné vyviesť pripojovací kábel. Cena 79,99 euro.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
SteelSeries Apex 3 Rival 3

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať