NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Nové ohýbatelné displeje tvrdé ako sklo môžu naštartovať trh skladacích zariadení

Technológie
2

Hoci spoločnosť LG opustila trh so smartfónmi, jej divízia LG Chem sa stále zameriava na technológie, ktoré môžu nanovo definovať sektor skladacích zariadení. Spoločnosť ohlásila technológiu Real Folding Window, o ktorej tvrdí, že je rovnako tvrdá ako sklo používané v súčasných skladacích displejoch, ale využíva flexibilitu plastu. 

Technológia, ktorá bude uvedená na trh v roku 2023, zabezpečí prevenciu prasklín napriek tenkej konštrukcii a ponúkne „výrazne lepšie línie v oblasti skladania v porovnaní s existujúcimi výrobkami“. Bolo by to významné vzhľadom na to, že stále sa zlepšujúce skladacie telefóny Samsungu sú naďalej kritizované pre prítomnosť viditeľného zlomu v strede displejov. LG tvrdí, že táto technológia sa objaví predovšetkým v smartfónoch, no neskôr sa presunie aj do notebookov a tabletov.

SME konferencia_092021

Odchod LG z mobilného trhu prišiel krátko po uvedení zvláštneho telefónu LG Wing s dvoma obrazovkami, ktorý využíval druhý otočný displej. Spoločnosť sa vzdala aj ohláseného sľubného prototypu skladacieho smartfónu a svoj odchod odôvodnila tým, že išlo o príliš konkurenčné odvetvie, ktoré odčerpávalo jej zdroje a oberalo ju o schopnosť inovovať v iných oblastiach.

Zdroj: trustedreviews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

jasný dyť to nikdo nechce - skladací mobilnej foun :( se to prolomí a je dva tisíce eur v tahu, nejsme blbí přece :( reakcia na: Nové ohýbatelné displeje tvrdé ako sklo môžu naštartovať trh skladacích zariadení

16.9.2021 11:09
jasný dyť to nikdo nechce - skladací mobilnej foun :( se to prolomí a je dva tisíce eur v tahu, nejsme blbí přece :(
Reagovať

Petr Kmásal reakcia na: jasný dyť to nikdo nechce - skladací mobilnej foun :( se to prolomí a je dva tisíce eur v tahu, nejsme blbí přece :(

16.9.2021 23:09
No, já bych takovej mobil celkem uvejtal. Mohl bych ho furt mačkat a ohejbat. To by se mi hodně líbilo.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať