ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Nový smartfón od Samsungu sa bude dať skladať aj výsuvať

1

Samsung sa vďaka modelom Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 stal lídrom na trhu so skladacími smartfónmi. Juhokórejská spoločnosť však predložila už veľa patentových prihlášok týkajúcich sa budúcich inovatívnych skladacích a výsuvných zariadení. Holandský web LetsGoDigital v októbri minulého roka informoval o špeciálne vyvinutom smartfóne Samsung Galaxy Z Fold s výsuvnou klávesnicou. V auguste tohto roka Samsung uviedol na trh skladací a rozťahovateľný model Galaxy Z Fold and Roll.

Teraz LetsGoDigital priniesol informáciu, že spoločnosť predložila podobný patent. Súčasťou smartfónu je veľký kamerový systém s piatimi objektívmi fotoaparátu, známy ako Penta fotoaparát. Použitý je rovnaký štýl skrytého závesu, aký sme videli na smartfónoch Galaxy Z. Šesťdesiatstranová dokumentácia zverejnená 25. novembra je súčasťou patentovej prihlášky podanej v polovici mája na Svetový úrad duševného vlastníctva. V najkompaktnejšej polohe sa patentovaný skladací smartfón Samsungu veľmi podobá na Galaxy Z Fold 3.

Používa veľký flexibilný displej a súčasťou je i displej na kryte. Po otvorení zariadenia získate prístup k obrazovke s veľkosťou približne 7,6". Od doterajších zariadení Z Fold sa smartfón líši len málo. Pomenovanie Galaxy Z Fold and Slide však má odôvodnenie. Ak totiž potrebujete väčšiu plochu displeja, môžete si obrazovku zväčšiť jednoduchým stlačením tlačidla. Dodatočná plocha obrazovky sa vysunie na ľavej strane zariadenia, čím sa obrazovka zväčší ešte približne o 25 %. Rozšíriteľnú časť displeja však možno vysunúť aj v zavretom stave. 

Špeciálny je aj systém fotoaparátu. Zvolený bol fotoaparát Penta vrátane teleobjektívu s periskopickým zoomom. Súčasťou konštrukcie je aj LED blesk. Systém fotoaparátu je podstatne pokročilejší ako v súčasnom rade smartfónov Galaxy Z. Dnes nie sú k dispozícii žiadne skladacie telefóny s teleobjektívom so zoomom. A Samsung ešte neuviedol telefóny s piatimi objektívmi fotoaparátu. Z patentovej dokumentácie tiež vyplýva, že zariadenie bude podporovať reverzné bezdrôtové nabíjanie.

Začiatkom tohto mesiaca portál LetsGoDigital informoval o patente Samsungu na trojnásobne skladací smartfón s podporou reverzného bezdrôtového nabíjania. Alternatívne môže Samsung použiť patentovanú technológiu aj pre véčkový model, ako je napríklad Galaxy Z Flip 3. V takom prípade sa bude extra časť obrazovky vysúvať zospodu. Samsung však nie je jediným výrobcom, ktorý sa snaží skĺbiť možnosti skladacích a rolovacích displejov. Minulý rok spoločnosť TCL predstavila podobný koncept smartfónu TCL Fold 'n Roll.

Zdroj: technewsrooms.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

To nechceme, čmejd, čo sa zlomí kvôli skladaniu.. reakcia na: Samsung pracuje na skladacom a zároveň výsuvnom smartfóne

3.12.2021 16:12
To nechceme, čmejd, čo sa zlomí kvôli skladaniu..
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať