Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Spoluzakladateľ Neuralinku: Máme technológiu na vytvorenie skutočného Jurského parku

2

Max Hodak, spoluzakladateľ spoločnosti Neuralink, vyzýva, aby niekto postavil skutočný Jurský park. „Pravdepodobne by sme mohli postaviť Jurský park, keby sme chceli,“ píše vo svojom tweete. Pre nezainteresovaných uvádzame, že Jurassic Park a Jurassic World patria do série piatich filmov, ktoré vznikli na základe úspešného románu Michaela Crichtona o tom, aký zlý nápad bolo otvorenie miesta ako Jurský park.

Využiť pokrok v genetickom výskume na vytvorenie úplne nových tvorov je určite lákavá myšlienka, no medzi tým, čo je potenciálne možné, a skutočne dobrým nápadom existuje veľký rozdiel. Hodak neskôr dodal, že zvrátenie vyhynutia by mohlo byť cenným nástrojom na zvýšenie biodiverzity, keďže aj dnes sa nachádzame uprostred éry masového vymierania. „Biodiverzita je určite cenná; udržiavanie prírody je dôležité a dáva zmysel,“ uviedol v ďalšom tweete. „No prečo by sme sa tam mali zastaviť? Prečo sa zámernejšie nepokúšame vytvoriť novú rozmanitosť?“

KON - RAD

Ochranári už roky vyjadrujú znepokojenie nad myšlienkami vzkriesenia vyhynutých druhov. Čiastočne preto, lebo ekosystémy, v ktorých tieto druhy žili, z toho či onoho dôvodu pokračovali bez nich. Preto opätovné oživenie druhov a hlavne vytváranie nových foriem biodiverzity by bolo pre ekosystém, ktorý na jeho podporu nie je pripravený, funkčne rovnaké ako zavedenie nového invázneho druhu. Inými slovami, tento nápad môže byť rovnako ako vo filmoch mimoriadne kontraproduktívny.

Zdroj: futurism.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Timon reakcia na: Spoluzakladateľ Neuralinku: Máme technológiu na vytvorenie skutočného Jurského parku

8.4.2021 10:04
Nech skúsia osloviť McDonald.
Taký McRex by išiel určite na dračku
Reagovať

Takže žiadne dinosaury sa nekonajú, ale nadpis ma pritiahol reakcia na: Spoluzakladateľ Neuralinku: Máme technológiu na vytvorenie skutočného Jurského parku

7.4.2021 11:04
Myslela som, že stvoria o5 dinosaury, keď to zakladateľ neuralinku povedal, ale kdeže klikbajt parádny. No aj tak článok potešil.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať