
onsemi otvára laboratórium najmodernejších systémov pre elektrické vozidlá v Európe
Laboratórium umožňuje interné testovanie na vývoj inovácií novej generácie pre automobilový priemysel a systémy na konverziu energie
Novinky: onsemi (Nasdaq: ON) dnes otvorila aplikačné testovacie laboratórium v Piešťanoch na Slovensku zamerané na pokrok v systémových riešeniach pre batériové/plug-in hybridné/elektrické vozidlá (xEV) a systémy premeny energie energetickej infraštruktúry (EI). Laboratórium najmodernejších systémových aplikácií poskytuje špecializované vybavenie na vývoj a testovanie kremíkových (Si) a kremíko-karbidových (SiC) polovodičových riešení novej generácie v spolupráci s automobilovými poskytovateľmi OEM, Tier 1 a EI.
Prečo je to dôležité: Moderné polovodičové zariadenia sú nevyhnutné pre vysoko účinnú konverziu energie v pohonných jednotkách xEV a nabíjaní, ako aj pre aplikácie v oblasti obnoviteľnej energie. Nové laboratórium bude zohrávať ústrednú úlohu pri zabezpečovaní toho, aby vývoj budúcich energetických produktov viedol k vysoko diferencovaným riešeniam s pridanou hodnotou prispôsobenou špecifickým požiadavkám zákazníkov.
O laboratóriu: Nové zariadenie pozostáva z dvoch vysokonapäťových energetických laboratórií, ktoré sa zameriavajú na vývoj na úrovni systémov a zariadení, ako aj hodnotenie SiC/Si trakčných meničov a výkonových meničov ACDC/DCDC. Zariadenia na laserové zváranie, mechanické čisté priestory a dielne ďalej umožňujú rýchle prototypovanie a testovanie systémových riešení novej generácie.
Hodnotiace možnosti pre systémové riešenia novej generácie zahŕňajú:
- Nepretržité testovanie 24 hodín / 7 dní v týždni.
- Interne vyvinuté a patentované softvérové a hardvérové riešenia na podporu cyklovania vysokého napätia prostredníctvom priestorovej vektorovej modulácie (SVM) a sínusovej pulznej šírkovej modulácie (SPWM).
- Vysoko presné protokolovacie zariadenia na hodnotenie zdravia a spoľahlivosti SiC a Si.
- Simulácia drsných podmienok, ktorým čelia invertory počas prevádzky, testovanie zariadení chladených kvapalinou pri teplotách až mínus 50 °C až do 220 °C.
- Širší rozsah priemyselne uznávaného softvéru umožňuje programovanie FPGA a mikrokontrolérov ARM na mieste, ako aj kvalifikačné testovanie, analýzu údajov a 3D modelovanie.